Jak utrzymać czystość w mieszkaniu?

Jak utrzymać czystość w mieszkaniu?Powszechnie mówi się, że dzisiaj świat pędzi do przodu i ciężko w nim znaleźć czas dla siebie. Jednym z efektów ubocznych takiego stanu rzeczy jest to, że zabiegani i zapracowani single często wracają do pustych domów i odkrywają, że w sumie nie wiedzą, kiedy ostatnio robili pranie, ani dlaczego te naczynia w zlewie zaprzyjaźniły się z pleśnią.

Ciężko zmusić się do systematycznego sprzątania (zwłaszcza, gdy po prostu nie ma na to czasu), ale warto przestrzegać paru wskazówek, aby utrzymać, choć minimalną czystość w mieszkaniu.

Jak efektywnie wykorzystać pół minuty w domu

Niezależnie od tego, jak bardzo się śpieszysz, zmycie naczynia to maksymalnie trzydzieści sekund Twojego dnia, a umycie miski czy kubka i odłożenie go na stosowną półkę (to kolejne maksymalnie pół minuty) sprawi, że nie będziesz po jakimś czasie płakał nad stertą brudnych naczyń, które wzięły się nie wiadomo skąd, a które trzeba ogarnąć na ASAP. Podobnie z innymi rzeczami typu brudne ubrania czy śmieci – niech wszystko zostanie od razu posegregowane. Zaoszczędzisz sporo czasu. Jeśli skończyłeś korzystać z danej rzeczy, odłóż ją od razu na jej miejsce. Ponownie – spora oszczędność czasu przy potencjalnym późniejszym „wielkim ogarnianiu mieszkania”.

Nie warto odkładać wszystko na ostatnią chwilę

Zasadniczo wszystko, to sprowadza się do prostej zasady – rób pojedyncze rzeczy niezwłocznie, zanim zamienią się w stos do zrobienia na raz, bo mają przyjechać rodzice czy znajomi. Kurz oraz różnorodne okruszki (np. po jedzeniu) bardzo lubią się wszędzie gromadzić. Spróbuj poświęcić raz w tygodniu na odkurzanie oraz mycie wszystkich podłóg i półek.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *