Aplikacje na Facebooka

Aplikacje na Facebooka

Życie ludzkie stopniowo coraz bardziej przenosi się w wirtualny świat, dlatego tradycyjne plakaty czy ulotki nie spełniają już tak dobrze swojego zadania. Biznes, jak i każdą dziedzinę życia ludzkiego, należy aktualizować.

To trochę, jak z oprogramowaniem komputerowym, które bez aktualizacji robi się przestarzałe, a z czasem wypełnia się licznymi błędami lub po prostu umiera. Reklama, będąca praktycznie najważniejszą częścią biznesu, musi być aktualizowana tym bardziej.

Reklama na facebooku

Skoro ludzie nie rozstają się z dostępem do Internetu, reklama powinna podążać za nimi. I tak też się stało! W Sieci roi się od wyskakujących okien reklamowych, najróżniejszych banerów czy po prostu stron internetowych konkretnych firm i koncernów. Dzisiaj nawet osiedlowy szewc czy krawiec może mieć swoją witrynę internetową! Coraz bardziej powszechna jest reklama na portalach społecznościowych, które umożliwiają także badanie rynku i pozyskiwanie klientów. W roku 2008 pojawił się w Polsce portal o nazwie Facebook, który współcześnie pełni istotną rolę w komunikacji i życiu internautów. Posiadanie na nim konta można porównać z posiadaniem numeru PESEL. Tylko nieliczni nie posiadają tam swojego profilu. Pojawiają się żarty traktujące o tym, że jeżeli kogoś nie ma na Facebooku, to tak jakby nie było go wcale.

Marketing na facebooku

Zaczęło się od żartów, ale powoli stają się one faktem. Jak założyć stronę na Facebooku? To nic trudnego. Najpierw trzeba wpisać w wyszukiwarkę adres portalu i zarejestrować się na nim. Później wystarczy dodać kilka danych o sobie i ustawić zdjęcie profilowe albo i nie – nie jest to konieczność. Warto być jednak ostrożnym, ponieważ nie wszystkie aplikacje na Facebooka są bezpiecznie. Większość z nich to rodzaj zabawy albo swoiste kampanie na Facebooku, ale niektóre mogą okazać się wirusem lub po prostu SPAMem. Nie należy jednak bardzo się obawiać. Dopóki będzie się akceptowało aplikacje wiadomego pochodzenia, dopóty nie stanie się nic złego. Facebook to idealne pole dla reklamodawców, dlatego zakładając tam konto, należy się liczyć z wieloma banerami i aplikacjami. Czasami warto którąś z nich zaakceptować, ponieważ można wygrać rabat lub drobny gadżet.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz