Bezpieczeństwo i dyskrecja – sejfy podłogowe

Bezpieczeństwo i dyskrecja - sejfy podłogowe

Kiedy decydujemy się na zamontowanie sejfu, zazwyczaj jest kilka powodów, które temu przyświecają. W domu prywatnym jest to związane z tym, że chcemy mieć jak największe poczucie bezpieczeństwa. W razie włamania, rzeczy, które znajdują się w sejfie, nie spadną w niepowołane ręce. Zazwyczaj jest to biżuteria, pieniądze w gotówce czy ważne dokumenty. Z kolei w biurach jest to nierzadko również kwestia ochrony danych i informacji, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce.

Zdarza się, że to umowy czy zapisy dotyczące kluczowych spraw dla firmy, które dostępne są tylko dla najbliższych współpracowników. Umieszczenie ich w sejfie daje poczucie kontroli nad sytuacją. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie zawsze też właściciel chce, by informacja o tym, że ma coś do ukrycia była upubliczniona. To dlatego, że to może rodzić podejrzenia, że ma coś, co jest bardzo cenne i w ten sposób zwabić złodziei. Dobrym sposobem jest zatem taki sposób montażu sejfu, by nie był widoczny dla osób postronnych i jednocześnie trudny do znalezienia przez kogoś, kto sobie taki cel postawił.

Rozwiązaniem są tu sejfy podłogowe

Są one montowane w taki sposób, że ich drzwiczki otwierają się do góry. Są one skonstruowane tak, by otwieranie i zamykanie ich w ten sposób nie stwarzało problemów i było łatwe. Jednocześnie wszelkie zabezpieczenia sprawiają, że tego typu sejfy nie odbiegają od tych, które montowane są w pionie. Umieszcza się je pod podłogą tak, by z pokryciem wierzchnim, nie było widać, że w danym miejscu coś jest. Zatem w sytuacji, gdy ktoś próbuje go znaleźć, może mieć z tym duży problem.

Sejfy podłogowe

Tego typu rozwiązania stwarzają dobrą alternatywę w przypadku, gdy umieszczenie sejfu w ścianie jest niemożliwe bądź właścicielowi zależy na lokalizacji w innym miejscu. Te, które znajdują się pod podłogą, są jednak zazwyczaj mniejsze, by ich użytkowanie było komfortowe. Bez problemu oczywiście zmieszczą się do nich kosztowności, gotówka czy dokumenty, które trzeba chronić przed dostępem osób niepożądanych.
Podłogowe sejfy znajdziesz na stronie https://www.saffort.pl/sejfy-podlogowe

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz