Co to jest autocasco?

Co to jest autocasco?Ubezpieczenie autocasco jest znane popularnie jako AC. To specjalny rodzaj ubezpieczenia, dzięki któremu możliwe staje się zabezpieczenie finansowe swojego samochodu przed kradzieżą, zniszczeniem czy też uszkodzeniem. Jest to forma dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego, dzięki któremu można być spokojnym o los samochodu w razie nieszczęśliwego wypadku czy też kradzieży.

Autocasco może objąć zarówno samochód, jak i to, co znajduje się w nim, jego wyposażenie, o ile wyposażenie to zostanie wcześniej zgłoszone w wypełnianym wniosku do ubezpieczyciela. W zasadzie można określić zakres świadczonych usług z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, jak Gothaer czy inne, gdyż różne towarzystwa mają różne oferty, które można dopasować indywidualnie do własnych potrzeb. Wszystkie warunki powinny zostać zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Kiedy ubezpieczenie staje się aktywne

Mimo to można wskazać kilka najbardziej typowych przypadków, kiedy ubezpieczenie AC na pewno zadziała. Będą to: kolizje z pojazdami, osobami, zwierzętami i przedmiotami spoza pojazdu, uszkodzenia dokonane przez osoby trzecie albo zwierzęta, kradzież lub próba kradzieży całego samochodu, części albo wyposażenia znajdującego się w środku (określonego wcześniej w warunkach umowy), pożar, wybuch, działanie zjawisk atmosferycznych.

Jakie wyjątki?

Oczywiście od tych warunków istnieją wyjątki, które zwykle odnoszą się do postępowania samego kierowcy. Np. odszkodowanie za kradzież nie zostanie wypłacone, jeśli właściciel wysiadając z samochodu, pozostawi w nim kluczyki albo gdy pojawią się szkody dokonane umyślnie albo przez rażące niedbalstwo. Rzecz jasna, autocasco nie obejmuje również samochodu bez ważnego dowodu rejestracyjnego i badania technicznego.
Oczywiście takie ubezpieczenia da się rozszerzyć, dobierając do niego dodatkowe pakiety usług – wszystko w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.
Chyba nie trzeba przekonywać, że taki rodzaj zabezpieczenia dla samochodu na pewno się przyda, a już z pewnością przyniesie spokój i poczucie bezpieczeństwa o swoje finanse podczas podróży.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz