Co to takiego: komunikator internetowy?

Co to takiego: komunikator internetowy?Możliwości Internetu są dzisiaj bardzo duże. Odgrywa on między innymi niezwykle istotną rolę w komunikacji międzyludzkiej. Dzięki rozwojowi globalnej sieci komputerowej możemy łatwo komunikować się z osobami, które mieszkają w znacznej od nas odległości nie wydając przy tym fortuny. Dzisiaj możemy komunikować się z innymi za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Czym jest komunikator?

To program komputerowy, który umożliwia nam przesyłanie komunikatów w sposób natychmiastowy. Komunikaty te mogą być przesyłane więcej niż tylko pomiędzy dwoma komputerami. Wyświetlają się one natychmiast po wysłaniu. Dzięki temu komunikacja przypomina bezpośrednio toczoną rozmowę.

Jak narodziły się komunikatory?

Jedną ze starszych usług sieciowych wykorzystywanych w komunikatorach jest protokół IRC. Protokół ten istnieje od 1988 roku i nadal jest niezwykle popularny, o czym wiele osób nawet nie wie. Pierwsza sieć IRC nie była jednak doskonała. Znaki były wyświetlane równolegle z wpisami dokonywanymi przez jednego z rozmówców. Rozmowa za pośrednictwem komunikatora przypominała więc tradycyjną rozmowę przez telefon. Obecnie komunikatory pozwalają wymieniać rozmówcom całą linię tekstu. Stosowane obecnie programy do komunikowania się umożliwiają wysyłanie nie tylko wiadomości tekstowych. Inwestując w odpowiedni sprzęt będziemy mogli także widzieć i słyszeć swojego rozmówcę.

Jak odbywa się komunikacja?

Jeżeli zainstalujemy na dysku komputera (lub w telefonie) wybrany komunikator, to będziemy mogli komunikować się z osobami, które korzystają z tego samego programu. To typowa cecha komunikatorów, o której nie powinniśmy zapominać. W większości komunikatorów mamy możliwość utworzyć listę kontaktów. Dzięki temu dodamy do niej osoby z rodziny, przyjaciół czy znajomych. Wiadomości będziemy otrzymywać także od osób, których nie znamy, ale mamy możliwość ukrycia przed nimi swojego aktualnego statusu.

Komunikatory internetowe ułatwiają nam komunikowanie się z innymi bez ponoszenia przy tym bardzo dużych kosztów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz