Co warto wiedzieć o dużym lotku?

Co warto wiedzieć o dużym lotku? Rzadko zdarzają się takie rzeczy, które rozpalają marzenia wielu. Jedną z nich bez wątpienia jest duży lotek, który na polskim rynku występuje od długich lat. Co prawda w ostatnim czasie zmianie uległa nazwa tej gry losowej na „lotto”, to jednak w świadomości Polaków wciąż występuje pod starą nomenklaturą. Co warto wiedzieć o tej grze? Jakie są szanse na wygraną i czy rzeczywiście można wygrać w kolekturze duże pieniądze?

Szanse wygrania i skreślenia 6 liczb

Już na samym początku trzeba wyraźnie podkreślić fakt znany niemal wszystkim – wygranie w dużego lotka jest mało prawdopodobne, ale możliwe. Matematyczne szanse wygrania w lotto, czyli trafienia pełnej szóstki szczęśliwych liczb, określa się jako 1:13 983 816. Warto mieć na względzie również to, że niezależnie czy skreślimy sześć losowych liczb czy też sześć postępujących po sobie liczb, mamy takie same szanse na wygraną! Co prawda z reguły wydaje się nam, że wylosowanie sześciu kolejnych liczb jest niemożliwe, to jednak w praktyce tak samo prawdopodobne jak każdego innego kompletu!

Największe wygrane w dużym lotku

Jakie jednak padły największe wygrane w historii gry o nazwie „duży lotek”? Pierwsze szóstka miejsc zagwarantowana jest dla szczęśliwców, którzy wzbogacili się o ponad 30 milionów złotych.
Tak też 2017 r. w Skrzyszowie padła wygrana na kwotę 36.726.210,20 zł, w 2015 r. w Ziębicach na kwotę 35.234.116,20, zaś ostatnie miejsce na podium zajmuje szczęśliwiec z Gdyni, który w 2012 r. zawarł zakład wygrywający 33.787.496,10 zł.
Sprawdź również:

Podsumowując, duży lotek to typowa gra losowa, która już na stałe wpisała się w historię polskich gier losowych i wciąż daje nadzieję wielu osobom na szybkie wzbogacenie się, pomnożenie kapitału i rozpoczęcie nowego i wystawnego życia. Warto mieć jednak na uwadze historie wielu „szóstkowiczów”, którzy po kilku latach od wielomilionowej wygranej popadali w jeszcze większe długi przyzwyczajając się do rozrzutności… Czy pieniądze dają szczęście? Przekonać się o tym można jedynie skreślając odpowiednie liczby!

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz