Co warto wiedzieć o leasingu auta?

Co warto wiedzieć o leasingu auta?

W działalności wielu firm wykorzystywane są zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze. Często jednak zdarza się, że firmy nie stać na kupno niezbędnego pojazdu. Wbrew pozorom problem można rozwiązać bardzo szybko na kilka sposobów. Leasing auta to jedna z nich. Czy jest to rozwiązanie korzystne?

Jakie korzyści przynosi leasing samochodu dla firmy?

Leasing aut proponuje wiele firm. Do wiodących na rynku należy Santander Consumer Multirent. Specjalnością SCM jest leasing operacyjny. Jest to jeden z dwóch rodzajów leasingu. Drugim jest leasing finansowy. Ten pierwszy wybierany jest przez przedsiębiorców o wiele chętniej, gdyż jest dla nich rozwiązaniem bardziej korzystnym. Zaletą leasingu, który jest w ofercie SCM jet między innymi to, że można w ten sposób nabyć zarówno nowy, jak i używany samochód. Leasing aut używanych to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać firmy niezależnie od wielkości.

Zarówno leasing aut nowych jak i używanych są ofertą skierowaną głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Co ważne, z oferty mogą skorzystać także firmy, które dopiero wchodzą na rynek. W przypadku tych firm wymagany jest jedynie wyższy wkład własny. Wymagany wkład własny nie jest jednak wysoki. W przypadku leasingu od SCM możliwe jest skorzystanie z oferty przygotowanej razem z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym; wkład własny wynosi wtedy 0 procent. Możliwość wliczenia rat leasingowych w koszty uzyskania przychodu to jedna z korzyści, którą leasing przynosi przedsiębiorcom.

Jakie są warunki leasingu?

Załatwienie formalności związanych z umową leasingową zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż podpisanie umowy kredytowej. Liczba dokumentów niezbędnych przy umowie leasingowej jest także mniejsza. Warunki proponowane przez SCM są dla przedsiębiorców naprawdę korzystne. Firma oferuje bowiem także pakiet usług dodatkowych. To miedzy innymi ubezpieczenie komunikacyjne. Umowa leasingowa może też być obsługiwana za pośrednictwem platformy internetowej. Dzięki niej umowę można obsługiwać w jednym miejscu.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz