Co warto wiedzieć o lokacie inwestycyjnej?

Co warto wiedzieć o lokacie inwestycyjnej?

Najbardziej rozpoznawalnym produktem oferowanym przez banki są kredyty. Ale działalność banków nie ogranicza się jedynie do udzielania kredytów. Ustawa o prawie bankowym zezwala im także na gromadzenie i przechowywanie depozytów pieniężnych, które przekazują im klienci. Te depozyty to nic innego, jak lokata bankowa. Wśród nich możemy wyróżnić wiele rodzajów. Są one kierowane zarówno do bardziej i mniej zamożnych klientów. Do szczególnie zamożnych klientów adresowana jest specyficzna lokata inwestycyjna.

Warunki lokaty

Podstawowym warunkiem do jej założenia jest posiadanie sporej gotówki; nie jest to więc typ lokaty, z którego mogą skorzystać wszyscy klienci korzystający z usług banku. Są także lokaty, które raczej wybiorą osoby, które chcą zarobić naprawdę bardzo dużo. Jest to produkt, który ma w pewnym sensie zastąpić grę na giełdzie. Wszyscy doskonale wiedzą, że gra na giełdzie jest bardzo ryzykowna. W przypadku lokaty inwestycyjnej takie ryzyko praktycznie nie istnieje. Lokata bankowa ma służyć przede wszystkim inwestowaniu posiadanej przez klientów gotówki. Klienci nie robią tego jednak osobiście; w ich imieniu występuje bank. Wybierając lokatę inwestycyjną każdy klient powinien więc mieć świadomość, że przekazane przez niego bankowi pieniądze zostaną przez niego zainwestowane na giełdzie papierów wartościowych. Jeżeli klienci boją się zaryzykować, to cóż, powinni szukać innej możliwości ulokowania swoich pieniędzy.

Minimum ryzyka

Ryzyko, które nas czeka w związku z ulokowaniem gotówki w lokatę inwestycyjną nie nie jest nadmiernie wysokie. Jeśli nawet bankowa inwestycja okaże się nie trafiona, to i tak odzyskamy sumę, którą przekazaliśmy bankowi. Nasze ryzyko polega bowiem w tym przypadku tylko na tym, że zarobimy niej niż tego oczekiwaliśmy lub nie zarobimy na lokacie nic. W pewnością nie grozi nam utrata pieniędzy, które zdecydowaliśmy się wpłacić na lokatę. Z pewnością więc żadnej straty nie poniesiemy, co najwyżej nie zarobimy na niej. Kapitał wpłacony na lokatę będzie całkowicie bezpieczny.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz