Czy naprawdę warto pomyśleć o owocach w firmie?

Czy naprawdę warto pomyśleć o owocach w firmie?

Już od dawna wiadomo, że często nawet najwyższe zarobki nie są wystarczające do tego, aby pracownicy czuli się zmotywowani. Liczą się także te wyrazy troski o ich samopoczucie, które nie wiążą się z wysokością wypłaty. Jak więc dać pracownikom dowód na to, że jest się zainteresowanym tym, aby w pracy czuli się po prostu dobrze? Być morze strzałem w dziesiątkę okażą się regularne dostawy owoców.

Po co owoce w biurze?

Owoce w biurze? osoby, które pracę zarobkową zaczynały jeszcze w ubiegłym stuleciu, mogą być nieco zaskoczone takim rozwiązaniem. Jeśli jednak poddamy je analizie, szybko możemy odkryć, że posiada ono szereg zalet. Dostawa owoców do firm to bardzo popularna forma dbania o komfort ich pracowników. Na zachodzie Europy jest praktykowana w tysiącach przedsiębiorstw, niemal nigdzie nie jest już przy tym postrzegana jako wydatek, ale jako inwestycja.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że sami odbiorcy dostaw wypowiadają się na ich temat wyłącznie w superlatywach. Regularne korzystanie z owoców nie tylko poprawia im samopoczucie, ale również pozwala na chwilę oddechu. Może się wydawać, że wpływa to niekorzystnie na zaangażowanie w obowiązki. Okazuje się jednak, że już jedna porcja owoców dodaje energii i sprawia, że do pracy można przystąpić z nowym zapałem. Podczas owocowej przerwy rodzi się przy tym wiele pomysłów sprawiających, że praca staje się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Długofalowe korzyści

Korzyści doraźne nie są zresztą jedynymi, jakie należy mieć na uwadze mówiąc o zaletach serwowania w biurze owoców. Nie wolno zapominać także o tych, które dają o sobie znać w dłuższym okresie. Tu warto wspomnieć o pozytywnym postrzeganiu firmy przez osoby, które chcą nawiązać z nią współpracę, a także o… mniejszej liczbie absencji chorobowych. Regularne jedzenie owoców poprawia odporność organizmu, dostarcza mu też owoców i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki temu pracownicy radzą sobie lepiej z infekcjami i nie zarażają się wzajemnie nawet, gdy wokół panuje grypa.

Więcej na

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz