Czy warto kupić biokominek?

Czy warto kupić biokominek?

Posiadanie w domu lub mieszkaniu własnego kominka jest marzeniem wielu osób. Nie w każdym budynku istnieje jednak możliwość jego instalacji. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są biokominki, które również emitują ciepło i tworzą przyjemną atmosferę, ale ich montaż jest zdecydowanie o wiele prostszy, ponieważ niepotrzebne są tu jakiekolwiek połączenia z kominem.

Co ważne, kominki tego typu można umieścić właściwie wszędzie – w salonie, sypialni, łazience, a nawet na balkonie czy tarasie. W zależności od zakupionego rodzaju, nadają się do wbudowania we wnękę, zawieszenia na ścianie lub do postawienia i traktowania jak mebel, który możemy dowolnie przenosić.

Ekologiczność

Bardzo istotną kwestią jest tu także aspekt ekologiczny – w przypadku biokominków nie stosuje się bowiem drewna czy brykietu. Wystarczy specjalne biopaliwo, które sprawia, że nie odczuwamy dymu, zapachu spalenizny ani nie mamy później do czynienia z popiołem czy sadzą.

Głównym składnikiem biopaliw jest bioetanol, otrzymywany ze składników naturalnych (głównie roślinnych, m.in. zboża, trzciny cukrowej, ziemniaków czy buraków cukrowych). Dzięki temu jest on całkowicie przyjazny dla środowiska. Pamiętajmy jednak, by biopaliwo zawsze znajdowało się poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

Instrukcja użytkowania jest tu więc bardzo prosta – kupujemy specjalny płyn do biokominków, wlewamy, podpalamy i gotowe. Rozwiązanie to jest bezpieczne i absolutnie nie zagraża naszemu życiu ani zdrowiu – wydzielana jest tu głównie para wodna ze znikomą ilością dwutlenku węgla.

Sprawdź atesty

Biopaliwo może mieć również formę żelową, jednak o wiele popularniejszy jest w wersji płynnej. Płyn do biokominków kupimy w butelce, natomiast żel – w puszce. Na rynku dostępny jest duży wybór, sprawdźmy jednak wcześniej, czy nasze biopaliwo posiada wymagane atesty Państwowego Zakładu Higieny.

Biokominki, poza wymienionymi zaletami, świetnie sprawdzają się też jako dekoracja naszego pomieszczenia. Wprowadzają do domu element nowoczesnego designu lub gustownej klasyki.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz