Czy warto wysłać dziecko na obóz zagraniczny?

Czy warto wysłać dziecko na obóz zagraniczny?

Obozy zagraniczne od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców dorastających dzieci. Są one odpowiedzią na zapotrzebowanie, gdzie trzeba połączyć wypoczynek na wakacjach z nauką odpowiednich umiejętności.

Zalety

Obozy zagraniczne to doskonały sposób na połączenie wypoczynku, podróżowania oraz nawiązywania nowych i międzynarodowych znajomości z nauką języka obcego. Tego typu wyjazdy są chyba jedną z najefektywniejszych i najlepszych metod nauki języka obcego. W trakcie obozu dziecko jest w stanie nauczyć się znacznie więcej i szybciej niż podczas stacjonarnych lekcji w szkole językowej. Wynika to z oczywistego faktu, że podczas całości pobytu młody człowiek nieustannie spotyka się z językiem obcym, a tym samym jest niejako zmuszone do posługiwania nim. Dodatkowo w trakcie trwania obozu jesteśmy w stanie poznać kulturę oraz tradycję czy historie kraju, do którego jedziemy. Olbrzymią zaletą są też nawiązane przyjaźnie między dziećmi. Te nie kończą się zresztą tuż po zakończeniu obozu. O ile kiedyś pisanie listów bywało uciążliwe, to współcześnie wystarczy skorzystać z komunikatora w Internecie, aby nieustannie mieć kontakt z przyjacielem z innego kraju. W ten sposób dziecko nie tylko zyskuje nowe znajomości, ale też poprzez ich podtrzymywanie, kształci się cały czas w zakresie posługiwania językiem obcym.

Czy taki wyjazd ma wady?

Każde zjawisko społeczne i każda czynność ma swoje wady i zalety. Obozy zagraniczne w sensie technicznym nie mają wad. Pod każdym względem jest to rozwiązanie korzystne dla dziecka i jego przyszłości. Ich wadą jest koszt takiego obozu. Dla wielu rodziców dosyć poważnym problemem będzie sfinansowanie takiego wyjazdu. Koszt wyjazdu może tu nawet przekroczyć dwa – trzy tysiące złotych. W efekcie wielu rodziców nawet doceniając plusy płynące z wyjazdu, nie jest w stanie wysłać dziecka na takich zagraniczny obóz. W niektórych przypadkach należy się zastanowić, czy rzeczywiście dziecko jest gotowe na tak poważny samodzielny wyjazd.

Dowiedz się więcej na http://www.atas.pl/pl/obozy-zagraniczne

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz