Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz zimowy?

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz zimowy?

Zimowe wakacje są krótsze niż letnie, a w związku z tym także zimowemu wypoczynkowi naszych dzieci nie poświęca się tak dużej uwagi, jak ta, którą zdobywa sobie wypoczynek letni. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zaniedbywać tę kwestię. Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których obozy zimowe skierowane do dzieci i młodzieży to dobry pomysł.

Wyrwanie się z domu

Podczas ferii zimowych zwykle nie mamy dzieciom wiele do zaoferowania. Owszem, zawsze możemy podjąć próbę wysłania ich do mieszkających w innym mieście krewnych. Przeważnie jednak taki wyjazd nie jest szczególnie atrakcyjny i potrafi być kłopotliwy dla każdej ze stron. Może się wydawać, że przebywanie w domu nie jest postrzegane przez same dzieci jako poważny problem. Można przecież w spokoju pograć w gry komputerowe i spędzać czas z kolegami. Nie da się jednak ukryć, że mamy do czynienia z aktywnościami, które podejmuje się także w roku szkolnym i które, nawet, jeśli sprawiają dużą radość, nie należą do szczególnych wyzwań. Tymczasem obóz zimowy pozwala na wyrwanie się z domu, zmianę otoczenia i możliwość spędzenia tygodnia lub dwóch z dala od rodziców. Taka rozłąka pozwala nieco inaczej spojrzeć na środowisko, do którego się wraca, a przede wszystkim – umożliwia zdobycie nowych doświadczeń.

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz zimowy?

Lepsze poznanie siebie

Dzieci nie są jeszcze ukształtowane, a każde doświadczenie, jakie staje się ich udziałem, zapisuje się na trwałe w ich pamięci. Jeśli więc pozwoli się im na wyjazd na obóz zimowy, da się im również okazję na lepsze poznanie samych siebie. Przeżycie czegoś nowego może pomóc im w odkryciu potencjału, który drzemał w nich od dawna, do tej pory był jednak dość głęboko ukryty. To również szansa na to, aby sprawdzić się w nowym środowisku i przekonać o tym, czy rzeczywiście jest się osobą tak zaradną i gotową na wyzwania, jak do tej pory się o sobie myślało. Nic zatem dziwnego, że nawet dzieci, które przeżywają rozstanie z najbliższymi, wracają z zimowych wyjazdów zadowolone i nieco bardziej pewne siebie.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz