Dodatki do pizzy inne niż wszystkie

Dodatki do pizzy inne niż wszystkie

Pizza jest chyba najsłynniejszym daniem kuchni włoskiej. Jest to danie, które można przygotować używając jako nadzienia bardzo różnych składników. Do tych najbardziej popularnych zalicza się szynkę, pieczarki i cebulę. Okazuje się jednak, że są produkty, po które warto sięgnąć przygotowując pizzę, która będzie smakowała inaczej niż inne.

Cime di rappa

To inaczej rzepa brokułowa. Jest to warzywo bardzo lubiane przez Włochów. Zresztą ojczyzną rzepy brokułowej jest właśnie słoneczna Italia. Warto więc pokusić się o przygotowanie pizzy z tym warzywem. Dostarcza ono mnóstwa witamin i pierwiastków mineralnych. Jednocześnie jest mało kaloryczne. Jego dodatek nie wpływa więc na zwiększenie ilości kalorii zjadanych z jedną porcją pizzy. W efekcie po pizzę przygotowaną z dodatkiem rzepy brokułowej mogą sięgnąć nawet osoby, które aktualnie są na diecie. Co ciekawe, są już w wielu miastach naszego kraju pizzerie, w których pizzermeni chętnie sięgają po ten rzadko spotykany składnik.

Jajko sadzone

Ciekawym pomysłem na wprowadzenie nowego powiewu do pizzy jest wykorzystanie jako jednego ze składników jajka sadzonego. Aby uzyskać jeszcze bardziej ciekawy i niespotykany smak, warto połączyć je z pikantną kiełbaską. Kiełbaskę można zastąpić szpinakiem.

Pasta truflowa

To produkt, który na wybitnie włoski charakter tak jak rzepa brokułowa. Włosi wykorzystują pastę truflową jako dodatek do makaronów. Czasem też przygotowują z nią kanapki. Okazało się, że doskonale smakuje z nią również pizza. Pasta truflowa ma bardzo intensywny, charakterystyczny smak i zapach. Nie każdemu przypadnie więc do smaku. Na pewno jednak jest to dodatek, z którym warto przygotować pizzę, jeśli lubimy kuchenne eksperymenty.

Osoby, które chcą spróbować pizzy w nowych smakach, ale także amatorów tego dania w klasycznej postaci, zachęcamy do złożenie wizyty w dobrej, stawiającej na świeże produkty pizzerii. Jeśli chodzi o taką w Chorzowie, to można ją z łatwością znaleźć pod adresem https://www.pizzadominium.pl/lokale/chorzow!

Podobne wpisy:

Podobne wpisy