Dolce Gabbana: słynny włoski duet projektantów mody

Dolce Gabbana: słynny włoski duet projektantów mody

Dolce & Gabbana to jeden z najbardziej słynnych domów mody. Ubrania tej luksusowej marki noszą gwiazdy kina i estrady. Firma ma w ofercie także obuwie, akcesoria oraz oczywiście także perfumy dla kobiet i mężczyzn.

Jak zaczęła się historia Dolce & Gabbana?

Założycielami marki jest Domenico Dolce oraz Stefano Gabbana. Panowie spotkali się w 1980 roku, wspólną przygodę w świecie mody zaczęli już pięć lat później. Stefano dorastał w Mediolanie – mieście, które jest uważane za jedną ze światowych stoli mody. Z kolei Domenico zainteresował się modą pod wpływem swojego ojca, który z zawodu był krawcem. Pierwsza kolekcja stworzona przez duet Dolce i Gabbana została zainspirowana ikonami stylu i mody. Duet inspirował się Sophią Loren i Anną Magnani. Ulubione motywy tej dwójki światowej sławy projektantów to cętki geparda i wzory kwiatowe. Projektanci kochają zmysłowe koronki, błyskotki, złoto i czerwień. To im zawdzięczamy hafty na żakietach i modę na ubrania ozdobione cekinami. Z czasem do damskich ubrań dołączyły te dla mężczyzn, bielizna, okulary, biżuteria oraz perfumy.

Dolce Gabbana: słynny włoski duet projektantów mody

Woda perfumowana Pour Femme

To jeden z produktów, który cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród wielu kobiet. Woda łączy w sobie aromaty owocowo-kwiatowe. Zaraz po otwarciu buteleczki czujemy nutę głowy, czyli bukiet złożony z neroli, maliny i mandarynki. Za jakiś czas powinniśmy poczuć nutę serca. Na bukiet ten składa się kwiat pomarańczy i jaśmin. Po upływie około pół godziny od chwili, gdy użyliśmy wody Pour Femme pojawia się nuta bazowa. Składa się ona z wanilii, pianki marshmallow, drzewa sandałowego i heliotropu. Opakowanie zawiera 100 mililitrów, starczy więc na dość długo. Kompozycja jest bardzo interesująca, zapach bardzo długo utrzymuje się na skórze. Zapach został zamknięty w prostej, prostokątnej i dość wysokiej buteleczce. To doskonały wybór dla kobiet, które kochają orientalne i kwiatowe zapachy.

Na wodę perfumowaną Pour Femme w opakowaniu zawierającym 100 ml trzeba przeznaczyć około 200 złotych.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz