Dom piętrowy, czy parterowy?

Dom piętrowy, czy parterowy?Dom powinien być idealnie dopasowany do potrzeb rodziny, która w nim zamieszka. Jedną z ważniejszych rzeczy decydujących o wygodzie domowników, jest ilość kondygnacji.

Sprawdź, kiedy będziesz zadowolony z domu piętrowego, a w jakim przypadku lepiej sprawdzi się sam parter.

Integrujemy się i komunikujemy ze sobą

Domy pozbawione pięter wyjątkowo sprzyjają integracji. Często ich wnętrza są otwarte na siebie – kuchnia bywa łączona z jadalnią i salonem, z którego natomiast można zaaranżować wyjście na taras. Dzięki tak płynnym przejściom między różnymi częściami domu komunikacja jest bardzo prosta. Nawet podczas odwiedzin znajomych nie ma przeszkód, aby spokojnie pójść na przykład do kuchni po przekąski, ponieważ goście ciągle pozostają w zasięgu naszego wzroku i słuchu.

Propozycja dla rodzin z małymi dziećmi

Ponadto domy parterowe są idealnym rozwiązaniem dla rodzin, w których są obecne małe dzieci. Bliskość pomieszczeń gwarantuje rodzicom szybki i łatwy dostęp do swoich pociech. Korzystny jest także brak przeszkód w postaci schodów. Ułatwi poruszanie się nie tylko młodszym domownikom, ale również wszystkim pozostałym, którym przemieszczanie się sprawia kłopot. Warto wspomnieć o dodatkowych korzyściach, które niesie za sobą budowa domu parterowego. Po pierwsze, jest łatwiejsza do realizacji, dlatego ryzyko błędów wykonawczych jest zminimalizowane. Również wymagania dotyczące ścian konstrukcyjnych oraz fundamentów są mniejsze. Brak konieczności instalowania schodów, okien dachowych oraz dodatkowych ścian kolejnej kondygnacji pozwala zaoszczędzić budżet. Zanim zapadnie decyzja o wyborze konkretnego rozwiązania, warto poznać wszystkie za i przeciw.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *