Dom seniora – dla kogo?

Dom seniora – dla kogo?

Jesień życia wcale nie musi być samotna i smutna. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób starszych i ich rodzin powstaje w naszym kraju coraz większa liczba prywatnych domów opieki, w których osoby starsze wymagające opieki mogą w godnych warunkach spędzić jesień swojego życia.

Dom seniora w Warszawie prowadzą osoby prywatne i zgromadzenia zakonne. Te ostanie placówki nie odmawiają przyjęcia nikogo, kto potrzebuje opieki i pomocy. Nie kierują swojej oferty wyłącznie do osób wierzących. W każdym domu seniora w Warszawie mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską. Osoby starsze mogą brać udział w zajęciach rehabilitacyjnych i terapii zajęciowej. Zarówno rehabilitacja, jak i terapia zajęcia prowadzone są przez osoby posiadające duże doświadczenia. Domy seniora bardzo często znajdują się pod Warszawą. Stąd też często otoczone są ogrodem, gdzie osoby starsze mogą (w miarę swoich potrzeb i możliwości) zażywać ruchu na świeżym powietrzu, czy po prostu wypoczywać. Kontakt z przyrodą jest dla osób starszych tak samo ważny, jak kontakt z drugą, przyjazną osobą.

Standard pokoi

Poszukując domu seniora dla swoich bliskich, warto sprawdzić, czy pokoje są dostosowane do potrzeb osób starszych, czy w łazienkach znajdują się uchwyty, czy podłogi w pomieszczeniach zostały wyłożone antypoślizgowymi wykładzinami. Sprawdźmy także, czy osoby spędzające jesień swojego życia w domu seniora mają zapewnioną opiekę lekarską i pielęgniarską. Warto porozmawiać nie tylko z właścicielami domu opieki i jego pracownikami, ale także z osobami, które już w nim przebywają od dłuższego czasu.

Personel domów opieki

Cierpliwy, wyrozumiały, pełen empatii personel, miłe otoczenie, opieka lekarska i pielęgniarska, rehabilitacja – tego powinniśmy oczekiwać podejmując decyzję o umieszczeni bliskiej nam osoby w domu seniora. Zdecydowana większość domów opieki, które obecnie działają w naszym kraju spełnia te warunki. Jak znaleźć dobry dom opieki? Można przeglądać strony internetowe, można popytać wśród znajomych. Naprawdę jest wiele i to bardzo różnych możliwości znalezienia dobrego domu opieki.

Zobacz również:

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz