Działanie szlifierki do posadzek

Działanie szlifierki do posadzek

Współczesne wymagania klientów oraz odbiorców obiektów budowlanych sprawiają, że coraz częściej pojawia się konieczność dopracowania stanu ścian, a przede wszystkim podłóg w nowo oddawanych budynkach. Skuteczne rozwiązanie tego problemu gwarantują jedynie szlifierki do posadzek.

Do czego służą?

Szlifierki do posadzek różnią się od siebie w zależności od zastosowania, właściwości technicznych, wagi, cech konstrukcyjnych i stopnia funkcjonalności. Wszystkie jednak mają wspólne cechy, które sprawiają, że możliwa jest tutaj szybka obróbka powierzchni. Nie tylko ułatwiają nam pracę, ale też znacznie skracają czas jej wykonania. Szlifierki w dużym skrócie idealnie sprawdzają się, jeśli chodzi o szlifowanie świeżo wylanego betonowego fundamentu, częściowe usunięcie zużytej warstwy starej powłoki, przygotowanie powierzchni do wykończenia, wyeliminowanie ewentualnych wady powierzchni betonowej, zwiększenie szorstkość betonu, dla poprawienia przyczepności, wypolerowanie powierzchni do idealnej czystości.

Metody szlifowania

Bardzo popularne jest wykorzystanie tak zwanej metody na mokro. Proces szlifowania betonu odbywa się w wilgotnym środowisku. Zapobiega to powstawaniu pyłu, zwiększa żywotność narzędzia, ułatwia pracę. W przypadku szlifowania na sucho powierzchnia betonu uwalnia i emituje w powietrze olbrzymie ilości pyłu. To znacznie utrudnia pracę osobie szlifującej. Zaletą tej metody jest zaś to, że dużo łatwiej dostrzec tu ewentualne niedociągnięcia i szybciej je wyeliminować. Do dyspozycji klientów są jeszcze frezarki do betonu. Te także służą do eliminacji nierówności posadzek betonowych, powstałych podczas ich wylewania. Masa frezarek różni się znacznie w zależności od modelu. Jednak zastosowanie tych urządzeń nie zwolni nas z obowiązku wykonania pracy szlifierką. Frezarki do betonu wykonują tylko obróbkę górnych warstw powierzchni betonowych, po czym konieczne jest użycie dodatkowego sprzętu do szlifowania, dzięki czemu powierzchnia będzie jeszcze bardziej gładka.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/szlifierki-do-posadzek/

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz