Facebook fanpage

Facebook fanpage

Najpopularniejszy serwis społecznościowy w na świecie ale też i w Polsce pozwala firmom na założenie specjalnych stron internetowych, tak zwanych facebook fanpage, dzięki którym firmy pozyskiwać mogą zarówno fanów jak i klientów.

Korzyści z posiadania fanpage na facebooku czerpie nie tylko sama firma, która zdecyduje się na założenie i prowadzenie takiej strony ale też i sam serwis społecznościowy. Taka forma promocji zachęca bowiem do korzystania z tego rodzaju serwisu.

Promocje i konkursy

Osoby, które chcą mieć dostęp do treści a czasem też różnego rodzaju promocji czy konkursów oferowanych przez fanpage na facebook muszą się do serwisu po prostu zalogować lub też w nim zarejestrować, tak więc jak widać sam serwis także ma w tym swój interes. Dla firmy natomiast taka promocja firmy na facebooku daje ogromne możliwości. Obecnie w serwisie zarejestrowanych jest kilka milionów Polaków i to nie tylko mieszkających w Polsce ale też na całym świecie. Oznacza to że istnieje możliwość dotarcia do naprawdę ogromnej liczby klientów i zainteresowania ich swoimi usługami. Taka kampania na facebooku powinna być jednak bardzo rozważnie prowadzona, aby nie zniechęcać użytkowników.

Badania rynku

Jak pokazują bowiem badania wielu z nich jest fanami jednocześnie kilku takich stron. Osoby takie na ogół wybierają oczywiście tylko i wyłącznie marki które ich w jakiś sposób interesują, ale istnieje też możliwość pozyskania użytkowników, dla których bycie fanem określonej stron na facebooku jest po prostu kwestią mody czy też dobrego smaku. Taka reklama na facebooku koszt nie kosztuje firmy absolutnie nic, nie licząc czasu potrzebnego do przygotowania i prowadzenia takiej strony internetowej w serwisie. Duże firmy do prowadzenia takich właśnie stron zatrudniać mogą odpowiednio wykwalifikowane osoby, które się tym zajmować będą na co dzień. Oczywiście istnieje też możliwość wykupienia nieco bardziej tradycyjnych reklam, które prezentowane będą użytkownikom serwisu społecznościowego. Korzyści wynikające ze stosowania takich reklam to już jednak zupełnie inna kwestia.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz