Facebook – portal społecznościowy

Facebook - portal społecznościowy

Dokładnie osiem lat temu pewien młody człowiek, będący studentem Uniwersytetu Harvarda – Mark Zuckerberg – stworzył coś, co przerodziło się w samonapędzającą się maszynę. Stworzył Facebooka. „Nie ma Cię na Facebooku, zatem nie istniejesz!” – takie stwierdzenie można usłyszeć coraz częściej.

Portal społecznościowy stworzony przez Zukerberga staje się coraz bardziej powszechny zarówno wśród zwykłych ludzi, jak i wielkich korporacji. Współcześnie prawie każdy posiada konto na Facebooku, który jest świetnym źródłem komunikacji i przepływu różnorodnych informacji.

Kampanie reklamowe na facebooku

Właśnie te dwie cechy dają świetne pole do działania, jeżeli chodzi o prowadzenie najróżniejszych kampanii reklamowych. Oczywistym jest, że kluczem do świetnego prosperowania firmy jest duża ilość klientów z tendencją do rośnięcia, a żeby ich pozyskać zarówno towar jak i usługę należy odpowiednio wypromować. Zakładanie Facebook fan page czy tworzenie aplikacji Facebook, to idealne narzędzia do badania rynku oraz właśnie do pozyskiwania klientów. Obecnie każdy przedsiębiorca, chcący sprzedawać na większą skalę powinien zainteresować się, jak założyć fanpage na Facebooku. Informacje na ten temat można znaleźć na różnych forach internetowych oraz na samym portalu, gdzie cały proceder rozpisany jest krok po kroku.

Fanpage na facebooku

Facebookowy fanpage może być oddzielnym kontem, ale równie dobrze można powiązać go ze swoim kontem głównym, co bardzo często podnosi jego wiarygodność. Prowadzenie fanpage wcale nie jest skomplikowane. Warto jednak dbać o swoich fanów i zachęcać ich do aktywności różnymi dyskusjami czy konkursami. Wiadome jest, że im bardziej zadowolony fan, tym większej ilości znajomych poleci daną firmę. Za pośrednictwem takiej reakcji łańcuchowej w bardzo krótkim czasie liczba potencjalnych klientów znacznie wzrośnie, a przecież właśnie o to chodziło! Internet jest idealnym miejscem reklamowym, ponieważ jest znacznie tańszy niż telewizja czy prasa, a niekiedy nawet darmowy. Prosty. Tani. Na skalę światową. Czego chcieć więcej?

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz