Farby emulsyjne podczas remontu

Farby emulsyjne podczas remontuRemont domu lub mieszkania to nie lada wyzwanie, w szczególności jeśli nadal trzeba mieszkać w obiekcie, w którym prowadzone są prace. Dlatego warto to sobie wszystko najpierw dobrze zaplanować tak by nie mieszkać dłużej niż potrzeba na placu budowy.

Poza oczywistym aspektem dobrze zaplanowanego budżetu należy wziąć ważniejszy aspekt czyli nasze zdrowie. Warto nie truć się chemikaliami, których nie brakuje na budowie. Dlatego też idealnie jest skorzystać z farb emulsyjnych. Dlaczego? Ponieważ farba emulsyjna podczas schnięcia wydziela zaledwie parę wodną. Dzięki temu są dużo zdrowsze dla osób aplikujących farby oraz osób przebywających w pobliżu podczas schnięcia farb. Dodatkowym plusem farby emulsyjnej jest to że można ją rozcieńczać wodą. Więc nie musimy trzymać rozpuszczalników, które nie tylko są trujące ale także przy wylaniu mogą uszkodzić posadzki.

Dokładnie wszystko zaplanuj

Planując remont należy przemyśleć jak wytrzymałe farby stosować. Jeśli widzimy, że farba jest bardziej zniszczona w jednym miejscu warto rozważyć farbę o większej wytrzymałości na ścieranie. Dzięki być może odsuniemy w czasie kolejny remont co nie tylko przełoży się na naszą kieszeń, ale także na nasze zdrowie.

Na nowych niemalowanych dotychczas powierzchniach tynkowanych bądź wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych, warto zdecydować się na produkty odporne na zmywanie. Powinna to być farba emulsyjna rodzaju I bądź II. Trzeba pamiętać jednak o tym, aby przed malowaniem należy zastosować grunt. W przypadku ścian, które wcześniej było pomalowane nieznaną farbą, lepiej jest zastosować III rodzaj farby, które są znacznie tańsze od tych rodzaju I i II.

Nie wszystko na raz

Tak jak widać na przykładzie samej farby można dobrze rozplanować cały remont. Warto zaplanować wszystkie nasze działania tak by mieć jak najmniej pomieszczeń z rozpoczętymi pracami remontowymi. Dzięki temu zachowamy jakikolwiek komfort życia na budowie i w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń łatwo będzie nam skończyć remont w przypadku gdy z różnych względów będziemy musieć zawiesić nasze prace.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *