Folia, czy papier – jaki rodzaj naklejek wybrać?

Folia, czy papier - jaki rodzaj naklejek wybrać?

Naklejki mogą być wykonywane na różnych podłożach, największą popularnością cieszą się jednak te, do produkcji których wykorzystywany jest papier oraz folia. Oba typy naklejek mają nie tylko swoje zalety, ale również pewne niedogodności, nic więc dziwnego, że wybór naprawdę interesującego rozwiązania wcale nie musi być prostym zadaniem. Aby podjąć trafną decyzję, najlepiej przeanalizować jedną oraz drugą opcję.

Naklejki papierowe bez tajemnic

Naklejki papierowe kuszą swoją przystępną ceną i właśnie ten argument często decyduje o ich zakupie. Przeważnie mamy do czynienia z zakupem, którego nie trzeba żałować, należy jednak zwrócić uwagę na podstawowe niedociągnięcia papieru. Naklejki wykonane z niego nie są trwałe, nietrudno więc domyślić się, że także ich żywotność potrafi być ograniczona. Niezbyt imponująca trwałość wpływa też na to, jak prezentują się naklejki tego typu. Początkowo trudno jest mieć im cokolwiek do zarzucenia. Należy jednak liczyć się z tym, że z czasem ich jakość będzie spadać. Naklejek papierowych nie powinno się też stosować na zewnątrz – nie są wodoodporne, nie radzą sobie też najlepiej z wysokimi temperaturami.

Naklejki foliowe i ich specyfika

Osoby, które sięgają po naklejki foliowe liczą się z tym, że będzie to zakup kosztowniejszy niż w przypadku naklejek z papieru. Często jednak okazuje się, że mówimy o przeszkodzie, która tak naprawdę wcale nie jest przeszkodą. Dzieje się tak dlatego, że w zamian otrzymujemy wodoodporność, co sprawia, że naklejki z powodzeniem można umieszczać nie tylko w pomieszczeniach, ale i na zewnątrz. Automatycznie poszerza to spektrum ich zastosowań, naklejki z folii poza informacyjną i promocyjną mogą więc pełnić funkcję dekoracyjną a nawet ostrzegawczą. Wiele rodzajów folii można przy tym czyścić bez obaw i ich stan, co sprawia, że naklejki nie tylko przez długi czas nie ulegają uszkodzeniom, ale również prezentują się znakomicie. Istnieją zresztą metody przedłużenia ich żywotności takie, jak choćby laminowanie, one same zaś przeważnie mają znacznie silniejszy klej niż ich papierowe odpowiedniki.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz