Gdzie na wakacje wysłać dziecko?

Gdzie na wakacje wysłać dziecko?Zorganizowane kolonie? A może wyjazdy językowe? Czy też po prostu wspólny wypad z kolegami pod namiot. Gdzie najkorzystniej wysłać nastoletnie dziecko na wakacje?

 Kiedy nasze dziecko ma kilka lat, sprawa wakacji jest stosunkowo prosta. Większość z nas wybiera wspólne rodzinne wakacje. Problem zaczyna się, kiedy nasze dziecko dorasta i zaczyna próbować samodzielnie podejmować decyzję co do sposobu, w jaki spędzi ten wolny czas. Najprostszym wyjściem jest oczywiście pozwolić nastolatkowi wyjechać na wakacje samodzielnie z najbliższymi kolegami. Jednak nie wszyscy rodzice są gotowi na taki krok i nie każdy nastolatek jest na tyle dojrzały, by samodzielnie pojechać na wakacje. Jeśli jest to pierwszy wyjazd, to korzystnym rozwiązaniem jest wysłanie z kilkoma nastolatkami jednego dorosłego opiekuna. Ten mógłbym mieszkać w najbliższej okolicy i sprawować dyskretną kontrolę nad dziećmi. Z jednej strony jest to rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo nastolatków, a z drugiej pozwala im w określonej sytuacji zwrócić się o pomoc do osoby dorosłej.

Kolonie lub obozy

 Wygodnym rozwiązaniem są także zorganizowane kolonie lub obozy. W takim przypadku oddajemy dziecko pod opiekę profesjonalnych opiekunów. Nie musimy drżeć o bezpieczeństwo dziecka i mamy pewność, że znajduję się ono pod opieką dorosłych. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest sposób spędzania wolnego czasu, jaki obowiązuje na takich koloniach. Dzień tam jest ściśle zaplanowany, a program pobytu przewiduje prócz czasu wolnego, także zajęcia w grupie z innymi dziećmi. W efekcie nasz nastolatek raczej nie będzie mógł narzekać na nudę.

Wyjazdy językowe

 Z punktu widzenia edukacyjnego dobrym rozwiązaniem są wyjazdy językowe. To wakacje, podczas których dziecko ma szansę szlifować język obcy. Wiążę się zazwyczaj to z zamieszkaniem u rodziny w innym kraju, dzięki czemu dziecko jest niejako zmuszone do posługiwania się obcym językiem przez cały czas. Do tego dochodzi oczywiście aspekt turystyczny. Nastolatek może, ucząc się cały czas, zwiedzić inne państwo, poznać jego kulturę oraz historię.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz