Gwarancja wysokiej jakości i niskiej ceny przy rekrutacji

Gwarancja wysokiej jakości i niskiej ceny przy rekrutacji

Matchmaker to usługa, dzięki której rekrutacja ewoluuje do nowego poziomu efektywności i skuteczności. Zmienia się ona bowiem ze swoistej oferty publicznej, na którą ktoś może się natknąć lub nie, na spersonalizowane propozycje trafiające bezpośrednio do najlepiej dopasowanych kandydatów. W jaki sposób konkretnie wygląda rekrutacja prowadzona przez Talentuno?

Tylko odpowiednie osoby

Najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o portal HR Talentuno, jest możliwość rekrutowania odpowiednich pracowników, a nie tylko osób, które z takiego czy innego powodu zgłosili się jako kandydaci do pracy. Należy to rozumieć tak, że zaprezentowana przez pracodawcę oferta porównywana jest z profilami pracowniczymi przygotowanymi przez potencjalnych pracowników. Chociaż oczywiście oferty są publikowane i tym samym rozgłaszane wszystkim potencjalnym chętnym, bezpośrednie powiadomienia oraz zaproszenia dostają tylko te osoby, których profil wskazuje, że będą odpowiednie dla danego stanowiska. Nie opiera się to oczywiście na luźnych deklaracjach potencjalnych pracowników, ponieważ nie jest niczym nadzwyczajnym przecenianie swoich możliwości, a czasami nawet konfabulacja. Serwis dokładnie sprawdza, czy kompetencje są udokumentowane oraz czy kandydat je faktycznie posiada. Służą temu specjalne testy kompetencji, jakie trzeba zaliczyć, by system uznał daną zdolność za realnie istniejącą.

Gwarancja wysokiej jakości i niskiej ceny przy rekrutacji

Płaci się za skuteczność

Opłaty za rekrutację w takim systemie mogą odnosić się albo do realnie przyjętych do pracy pracowników, albo do kandydatów zgłoszonych przez portal HR pracodawcy szukającemu pracowników. Pierwsza opcja jest adekwatna wtedy, kiedy rekrutacja przewiduje poszukiwanie osób o bardzo wysokich kompetencjach, a druga opcja odpowiada przede wszystkim pracodawcom szukającym pracownika masowego o stosunkowo niższych kompetencjach. Dzięki temu koszt rekrutacji jest optymalny i nie pojawia się sytuacja, w której płaci się za działanie procesu rekrutacji na biegu jałowym. Jeśli nie ma efektów, nie ma kosztów.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz