Idealne buty do biegania i nie tylko – Nike Air Max

Idealne buty do biegania i nie tylko - Nike Air MaxNike Air Max to obuwie pierwszy raz wyprodukowane w latach osiemdziesiątych. Pierwotnie podstawowym zastosowaniem butów miało być wspieranie biegaczy podczas pokonywanie dużych odległości, stąd tak charakterystyczna gruba podeszwa.

Najważniejsze cechy Nike Air Max

Ważnymi zaletami butów Nike Air Max jest lekka i stosunkowo solidna konstrukcja, a także duża wygoda. Górna część cholewki jest tak skonstruowana, aby zabezpieczała ścięgno Achillesa użytkownika. Nie bez znaczenia jest również wyścielane wnętrze buta. W podeszwie zastosowano wcięcie ułatwiające zginanie się części palcowej w stosunku do pozostałej części buta. Pozwala to dużo łatwiej przetaczać stopę. Jeżeli chodzi o podeszwę to jest wprost idealna na zróżnicowaną nawierzchnię. Zapewnia wysoką przyczepność przy niskiej ścieralności.

Amortyzacja w Nike Air Max

Jak wygląda środkowa część buta? Tutaj również projektanci zadbali o zdrowie biegacza. Jak przystało na dobre buty do biegania zastosowano w obuwiu tworzywa piankowe i gumę, całość doskonale absorbuje uderzenia i amortyzuje stopę.

Skąd nazwa Air Max? W podeszwie zbudowano układ rurek, przez które przepływa powietrze, działając jak poduszka powietrzna. Pod wpływem nacisku medium spręża się, a tym samym powstaje warstwa amortyzująca ruch i doskonale pochłaniające energię. Takie rozwiązanie doceni na pewno każdy, kto ma problemy ze stawami.

Buty na co dzień

Mimo że teoretycznie buty Nike Air Max są butami przeznaczonymi do biegania to dzięki swojej wytrzymałości i wygodzie znalazły zastosowanie w życiu codziennym. Młodzież wykorzystuje je jako element stylizacji. Twórcy idąc za ciosem i widząc, że ich produkt zyskuje coraz większe uznanie, stworzyli w podobnym stylu buty do chodzenia na co dzień, buty halowe, a także obuwie dla koszykarzy. Mimo ciągłych zmian estetycznych, wprowadzaniu nowych materiałów i kolorystyki, obuwie Nike Air Max nadal jest tworzone z dbałością o szczegóły i o zdrowie użytkowników. Buty są wygodne, zapewniają ochronę stawów, a chwilowa popularność obuwia minimalistycznego nie zagroziła pozycji modela Air Max.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz