Instagram – jedne z serwisów społecznościowych

Instagram – jedne z serwisów społecznościowychMówiąc o Internecie i jego wpływie na nasze życie, nie możemy pominąć serwisów społecznościowych. Jednym z wielu jest cieszący się dużą popularnością wśród Internautów Instagram.

Jak zaczęła się jego historia?

Swoją działalność Instagram rozpoczął w 2010 roku. Bardzo szybko przypadł do gustu wielu użytkownikom Internetu. Do spadku jego popularności nie przyczyniło się nawet przejęcie go przez Facebooka w roku 2012. Wręcz przeciwnie, z Instagramu korzysta coraz większa liczba internautów.

Zasada działania

Aby móc korzystać z możliwości jakie daje Instagram konieczne jest pobrania aplikacji o tej samej nazwie. Dzięki niej użytkownicy Instagramu mogą edytować swoje zdjęcia i filmy, dzielić się nimi z innymi oraz udostępniać je na innych serwisach społecznościowych. Zdjęcia wykonane w programie Instagram nie mogą być wyświetlane jedynie na Twitterze – serwis zrezygnował z poparcia dla tego serwisu społecznościowego. Filmy i zdjęcia, które użytkownicy programu Instagram zamieszczą na innych serwisach społecznościowych mogą być przez przez użytkowników tych serwisów komentowane. Istnieje także opcja polubienia. Zdecydowanie największą liczbę polubień mają te filmy i zdjęcia, których tonacja jest jasna. Kiedy zamieszczamy swoje zdjęcia po raz pierwszy, powinniśmy o tym pamiętać.

Jakie są możliwości Instagramu?

Osoby, które zdecydują się skorzystać z aplikacji Instagram mogą skorzystać z 19 filtrów przeznaczonych do edycji zdjęć oraz z 13 filmów, które służą do edycji filmów. Wraz z aplikacją udostępniane są także filtry. Aplikacja cieszy się więc ogromną popularnością wśród internautów; dzięki niej nawet osoby, które nie znają się na fotografii, nie potrafią obsługiwać programów graficznych do obróbki zdjęć i filmów, zostaną mistrzami fotografii lub filmu. Do zamieszczanych zdjęć i filmów można dodawać krótkie opisy oraz ułatwiające ich odnalezienie przez innych użytkowników hasztagi.

Instagram cieszy się ogromną popularnością. Profile gwiazd sportu i estrady należą do najczęściej obserwowanych.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz