Internet: jaki rodzaj dostępu możemy wybrać?

Internet: jaki rodzaj dostępu możemy wybrać?Dostęp do Internetu ma dzisiaj większość z nas. Są jednak i takie osoby, które dopiero podjęły decyzję o tym, że chcą korzystać z dostępu do sieci. Jakie mają możliwości wybrania dostępu do Internetu?

Internet stacjonarny

Internet stacjonarny jest opcją, która w Polsce cieszy się największą popularnością. Z takiego rodzaju dostępu do sieci korzystają nie tylko osoby prywatne, którym zależy na możliwości korzystania z Internetu w domu, ale także firmy. Usługę Internetu stacjonarnego możemy zamówić w jednej z firm telekomunikacyjnych. Inna możliwość dostarczania Internetu to skorzystanie z oferty jednego z operatorów sieci kablowej. Nie wszyscy z tej możliwości mogą skorzystać. Stąd też tam, gdzie nie ma popularnej kablówki, gdzie nie istnieje możliwość podłączenia sygnału przez firmę telekomunikacyjną możliwe jest uzyskanie dostępu do sieci za pomocą drogi radiowej. Prędkość przesyłu danych nie jest oszałamiająca, ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie. Limit przesyłu danych w przypadku Internetu przesyłanego za pomocą kabla najczęściej nie jest przez operatorów stosowany. Łącze jest stabilne i szybkie.

Internet mobilny

Możemy także zdecydować się na Internet mobilny. Znajdziemy go w ofercie operatorów sieci komórkowych. Zgodnie z nazwą możemy z niego korzystać w dowolnym miejscu, do którego dociera sygnał wysyłany przez telefonię komórkową. Sieć telefonii komórkowych najmocniej jest rozbudowana w dużych miastach. To mieszkańcom tych miast jest najłatwiej korzystać z Internetu mobilnego. Mniej różowo oferta wygląda w przypadku korzystania z dostępu do Internetu mobilnego w bardzo małych miasteczkach i na wsiach. W większości z nich można jednak z niego także korzystać. Rozwiązanie to ma jednak pewną wadę: prędkość przesyłania danych jest mniejsza niż w przypadku Internetu dostarczanego drogą kablową. Operatorzy ograniczają również ilość przesyłanych danych.

Obecnie mamy wiele możliwości podłączenia się do Internetu. Dzięki temu każdy może wybrać rozwiązanie dla siebie najlepsze.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz