Internetowy dziennik szkolny

Internetowy dziennik szkolnyInternet wkracza w coraz to nowe obszary naszego życia. Przydaje się także nauczycielom nie tylko w celu uatrakcyjnienia lekcji, ale także do prowadzenia dokumentacji pedagogicznej. Taką możliwość stwarza internetowy dziennik szkolny. Dostęp do niego mają nie tylko nauczyciele zatrudnieni w danej szkole, ale także rodzice uczniów.

Korzyści dla rodziców

Do prowadzenia dziennika w formie elektronicznej niezbędna jest specjalna aplikacja. Dzięki nien nauczyciele mogą do niego wprowadzać nie tylko oceny poszczególnych uczniów, ale wpisywać do niego także uwagi czy informacje o wycieczkach. Tutaj więc dziennik internetowy nie różni się od tradycyjnego. Największa różnica pomiędzy oba typami dzienników szkolnych polega na tym, iż aplikacja pozwala przetwarzać wprowadzone do dziennika elektronicznego dane i udostępniać je rodzicom. Rodzice mogą do niego zajrzeć w każdej chwili, na bieżąco sprawdzić jego oceny. Informacje udostępniane rodzicom nie zostaną przekazane innym osobom. Rodzice mają także dostęp do informacji o frekwencji swojego dziecka. W porę mogą dowiedzieć się o wagarach. Za dodatkową, niewielką opłatą mogą także otrzymywać powiadomienia SMS o pojawieniu się nowych wpisów. W zależności od wybranej opcji powiadomienia te mogą otrzymywać już w chwili ich pojawienia się w dzienniku, mogą też otrzymywać je raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Mogą również kontaktować się z nauczycielami korzystając z poczty elektronicznej.

Zalety dla nauczycieli

Nauczyciele mają dostęp do elektronicznego dziennika przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nie muszą tracić lekcji ani swojego czasu, aby go uzupełnić. Do tego aplikacja automatycznie podlicza frekwencję poszczególnych uczniów. Dzięki temu dodatkowo oszczędzają swój czas.

Internetowy dziennik szkolny jest narzędziem, które nie tylko ułatwia pracę nauczycielom, ale także usprawnia komunikowanie się rodziców z nauczycielami. Informacje udostępniane rodzicom nie mogą zostać przez nich przetworzone. Nie ma więc możliwości zmiany oceny swojego dziecka.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz