Jak wybrać konto oszczędnościowe

Wiele słyszy się w ostatnim czasie o zaletach popularnych kont oszczędnościowych. Są to w istocie dosyć ciekawe produkty bankowe, ale podobnie jak konto osobiste, także konto oszczędnościowe powinno być dostosowane do naszych potrzeb. Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy konto oszczędnościowe jest zupełnie osobnym produktem bankowym czy też tak zwanym subkontem. Może to nie mieć większego znaczenia w przypadku gdy konto oszczędnościowe otwieramy w swoim banku, ale kiedy chcemy je otworzyć w innym banku to w przypadku gdy nie jest ono osobnym kontem, klient będzie zobowiązany do założenia konta podstawowego, którym może już nie być zainteresowany.

Wtedy też zachodzić będzie konieczność zapoznania się z opłatami dotyczącymi nowego konta osobistego. Dodać można, że konto oszczędnościowe posiadać może osobną kartę płatniczą czy kredytową, która także może się przydać, ale należy pamiętać o pewnych ograniczeniach powiązanych z takimi właśnie kontami osobistymi. Konta oszczędnościowe mogą być co prawda zwolnione z opłat za prowadzenie konta bankowego co już samo w sobie jest dla klienta dosyć korzystne, ale pojawić mogą się za to inne opłaty. Jest to kolejna bardzo ważna rzecz na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze określonego dla siebie konta. Zwykle klient otrzymuje pulę darmowych transakcji, które przeprowadzić może korzystając ze swojego konta oszczędnościowego. Może być to określona liczba przelewów czy też wypłat gotówkowych z konta.

Wszystko tutaj zależy od tego w jaki sposób chcemy z konta oszczędnościowego korzystać. Jeśli klient chce takie konto potraktować jako konto osobiste to oczywiście potrzebna będzie mu większa liczba takich transakcji. Za każdą dodatkową wypłatę czy przelew należy już zapłacić prowizję, zwykle o wiele wyższą niż w typowych kontach osobistych. Bardzo ważne jest także to w jakiej wysokości oprocentowanie otrzymamy. Może być ono zbliżone do wysokości oprocentowania lokat zawieranych na stosunkowo krótki okres czasu. Zawsze też istnieje możliwość dokonania dodatkowej wpłaty na swoje konto oszczędnościowe, a środki które wpłacimy są od razu oprocentowane.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz