Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Mnóstwo nadprogramowych wydatków, które nas czekają są powodem, dla którego chcemy wziąć w banku kredyt. Zdecydowanie najczęściej w takiej sytuacji wybieramy kredyt gotówkowy. Oferta poszczególnych banków może mocno się od siebie różnić. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać wybrać ofertę, która jest naprawdę atrakcyjna?

Oprocentowanie kredytu

Oprocentowanie kredytu to nie jedyny koszt, który każdy kredytobiorca musi z związku z nim ponieść. Oczywiście wysokość oprocentowania jest bardzo ważna, ale musimy zwrócić uwagę na inne koszty kredytu. O wysokości miesięcznej raty, o tym, ile naprawdę spłacimy bankowi, wpływ mają także inne koszta. Należą do nich opłaty przygotowawcze, prowizja bądź ubezpieczenie. Jeżeli chcemy dowiedzieć się czy oferowany przez bank kredyt gotówkowy jest tani, czy wręcz przeciwnie, sprawdźmy RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Wskaźnik ten w ofertach kredytowych banków musi koniecznie się znaleźć. Musi zostać zapisany w umowie kredytowej. Gdy skusi nas reklama kredytu gotówkowego w różnych bankach, porównajmy ze sobą RRSO; wtedy dowiemy się, która reklama jest naprawdę kusząca. Zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w naszym kraju, nominalne oprocentowanie kredytu nie może być wyższe niż10 procent w skali roku.

Koszt opłat za ubezpieczenie

Zdarza się, że kosztów całego kredytu nawet RRSO nie jest w stanie pokazać. Dzieje się tak, gdy bank proponuje ubezpieczenie kredytu. Bardzo często ubezpieczenie kredytu jest przyznanie go na określonych warunkach. Wysokość naszej raty może znacząco podnieść konieczność opłacania co miesiąc takich ubezpieczeń. Koszt polisy to najczęściej od 1 do 3 procent pożyczonej sumy. Jeśli mimo to zdecydujemy się na proponowane przez bank ubezpieczenie, to pamiętajmy, że jego zakres  będzie mocno ograniczony. Musimy też mieć świadomość, że ubezpieczenie zacznie działać dopiero po okresie karencji; wynosi ona nawet 90 dni od dnia podpisania umowy kredytowej.

Opłaty za dodatkowe konto

W niektórych bankach kredyt z korzystnym oprocentowaniem dostaniemy tylko pod warunkiem, że w tym samym banku będziemy mieć konto osobiste. Sprawdźmy więc, jaki będzie koszt prowadzenia takiego rachunku. Zastanówmy się również do czego rachunek ten będzie nam potrzebny. Jeśli będzie on nam służył tylko do spłaty pożyczki, koszt jego utrzymania musimy potraktować jako dodatkowe koszty kredytu i doliczyć do comiesięcznej raty.

Warto wiedzieć, że od umowy kredytowej możemy odstąpić w ciągu 14 dni od jej podpisania.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyty-gotowkowe/

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz