Jaką karmę kupować dla kota po sterylizacji?

Jaką karmę kupować dla kota po sterylizacji?Każdy właściciel kota stara się, aby był on zdrowy, radosny i pełen energii. Stara się więc nie tylko poświęcać mu dużo uwagi, ale także starannie wybierać karmę. Jeśli chodzi o karmę, to spora część kotów jest mocno wybredna. Na co więc zwracać uwagę na zakupach szczególnie, gdy kot lub kotka są po zabiegu sterylizacji?

Karma dla kota: jaką kupić?

Karma dla kota powinna być nie tylko smaczna, ale przede wszystkim powinna zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Wybierając karmę (w sklepach do wyboru jest sucha i mokra) pamiętajmy, aby dobrać ją do wieku kota, jego stanu fizjologicznego i stanu zdrowia. W sklepach mamy do wyboru karmę przeznaczoną dla kociąt, ciężarnych kotek oraz w okresie laktacji. Dostępna jest także karma dla kotów sterylizowanych.

Dlaczego kota po zabiegu sterylizacji warto karmić specjalną karmą?

Karma dla kotów sterylizowanych z reguły zawiera więcej białek, a mniej tłuszczy. Do karm tych dodawane są także składniki, których zadaniem jest ochrona układu moczowego. Zmniejszą one ryzyko tworzenia się kamieni moczowych. Koty po sterylizacji powinny być karmione specjalnie dla nich opracowaną karmą, gdyż po zabiegu bardzo często zwiększa się ich apetyt; kot niejadek może zamienić się w łakomczuszka. A to prosty krok do otyłości. Otyłość w połączeniu z kastracją zwiększa ryzyko zachorowania kota na cukrzycę i choroby nerek. Mogą też pojawić się problemy a tarczycą. Specjalne karmy dla kotów po sterylizacji pomagają więc utrzymać im prawidłową wagę i zapobiegają rozwojowi wielu chorób. Karmy te można podawać kotkom i kocurom. Szczególnie jednak powinni zainteresować się nimi właściciele kotek po zabiegu sterylizacji, bo to właśnie kotki mają największe trudności z utrzymaniem prawidłowej wagi po zabiegu. Renomowani producenci karmy dla kotów oferują karmę przeznaczoną zarówno dla młodych, jak i starszych kotów po zabiegu sterylizacji. Składniki tych karm znacznie się od siebie różnią. W karmie dla starszych kotów po sterylizacji w składzie jest między innymi luteina oraz witamina E.a

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz