Jakie są różnice pomiędzy kredytem a pożyczką?

Jakie są różnice pomiędzy kredytem a pożyczką?Potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki? W takim przypadku masz przed sobą szeroką gamę ofert w bankach i firmach pozabankowych.

Często wtedy naprzemiennie posługujemy się terminami „kredyt” oraz „pożyczka”. Warto jednak pamiętać o tym, że to dwa całkowicie odmienne produkty finansowe.

Czym różnią się pomiędzy sobą?

Zasadniczo kredyt jesteśmy w stanie wziąć tylko w banku. Jest to umowa, która zawierana jest pomiędzy kredytobiorcą oraz bankiem na określoną kwotę i czas oraz na konkretnych warunkach. Wobec tego definicja podobna jest do pożyczki, jednak pojawiają się też dodatkowe warunki. Kredyt udzielany jest według Prawa bankowego, dlatego banki muszą wówczas stosować się do zawartych w nim zapisów. Kredyt jest celowy, dlatego otrzymujemy go na konkretny cel, na przykład może być to kredyt samochodowy, kredyt hipoteczny na zakup mieszkania czy kredyt inwestycyjny dla firm. Umowa kredytowa musi mieć formę pisemną i musi zawierać dokładne informacje o wysokości kredytu, kosztach jego udzielenia, terminie zwrotu. Banki muszą też przestrzegać odpowiednich procedur przy udzielaniu kredytów, na przykład rekomendacji KNF.

Jak zyskać szybki dostęp do pieniędzy?

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w danej tematyce, a przekonamy się, że to bardzo dobry wybór. Mając na uwadze tak ważne kwestie znacznie łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzje. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej w temacie, to warto zajrzeć na strony internetowe, na których to dana tematyka jest poruszana. W ten sposób możliwe będzie znaczące zaoszczędzenie czasu, co bez wątpienia dla wielu osób jest kluczowe. Zdając sobie sprawę z tak ważnych dla nas kwestii wpłyniemy na poprawę stanu naszej wiedzy w temacie różnic pomiędzy kredytem, a pożyczką. Jeżeli szukasz dobrych, a jednocześnie sprawdzonych rozwiązań, to mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek. Pamiętając o tak ważnych dla nas kwestiach wpłyniemy na wybór rozwiązania dopasowanego do naszych potrzeb.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz