Kiedy wybrać kantor online, a kiedy kantor stacjonarny?

Kiedy wybrać kantor online, a kiedy kantor stacjonarny?

W dzisiejszych czasach sytuacja na rynku walutowym bywa niezwykle interesująca. Wiele osób wyczekuje chwili, w której kupno lub sprzedaż określonej waluty będzie najkorzystniejsza. Przede wszystkim to doprowadziło do tego, że kantowy internetowe stały się tak popularne i niemal całkowicie zdominowały kantory stacjonarne. Warto, jednak zdawać sobie sprawę z różnic między tymi dwoma formami kantorów.

Kantory stacjonarne

Mimo, że wiele spośród nich upadło w ostatnich latach, to i tak kantory stacjonarne mają swoich zwolenników. Przede wszystkim wśród osób, które nie są tak skomputeryzowane i preferują wymianę gotówki z rąk do rąk. Trzeba przyznać, że są to głównie osoby starsze lub też jednorazowe przypadki, które potrzebują wymiany pieniędzy w szybkim czasie. Jest to zrozumiałe, jeśli bardzo zależy komuś na czasie i w dodatku znajduje się blisko takiego kantora. Bywają sytuację, kiedy kantor stacjonarny daje możliwość negocjowanie kursu, co stanowi jego największy argument.

Monitorowanie kursów

Współcześnie dużo częściej korzysta się z kantorów internetowych. Wiąże się to głównie z wygodą klientów, którzy całą transakcję mogą dokonać poprzez wpisanie wskazanych danych. Dodatkowo istnieje możliwość na bieżąco monitorowania kursów różnych walut i skorzystania z najlepszego dla siebie momentu. Oprócz tego kantory online dają możliwość większego zysku. Tak też przykładowo kurs kantorowy USD w Internecie, jak i w kantorze stacjonarnym, może być taki sam, czyli w granicach 3,8 (kupno) i 3,83 (sprzedaż). Jednak przez tak zwane spready w Internecie będzie można zaoszczędzić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko przez to, że w oddziałach stacjonarnych wynoszą one około 5%, natomiast online do 2%. Dodatkowo wybierając opcję online można dokonać głębszej analizy. Przede wszystkim za pomocą różnego typu porównywarek kantorów, czy kursów.

Zobacz także: https://www.rkantor.com/kurs-dolara/

Obie formy mają swoje plusy oraz drobne minusy. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że lepszym rozwiązaniem jest wybranie opcji, która nie sprawi, że w jakikolwiek sposób będzie się stratnym.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz