Kominki są coraz modniejsze

Kominki są coraz modniejsze

Kominki z roku na rok stają się modniejsze. Jest to pewne zaskoczenie, ponieważ w polskich warunkach kominki nigdy nie były specjalnie popularne. Była to raczej moda przychodząca do nas bardzo opornie zza oceany, ale potem okazało się, że kiedy kominki zaczęły się pojawiać w polskich domach, coraz więcej osób zaczynała się w nich zakochiwać.

Kominki są dość problematyczne z tego względu, że ich posiadanie wymaga przygotowania się do tego faktu i odpowiedniego zorganizowania sobie przestrzeni, ale udało się wymyślić wiele sposobów, dzięki którym nie jest to takie trudne.

Biokominki

Najczęściej problem stanowi to, że konstrukcja domu czy tym bardziej apartamentu nie jest przystosowana do istnienia w nim kominka. Nie jest to jednak poważny problem, jeśli zdecydujemy się na kominki z biopaliwami. Biopaliwa dla kominków to specjalne płyny, które w ogóle nie dymią i nie pozostawiają po sobie żadnych resztek, które potem trzeba by usuwać. Nie ma sadzy, nie ma pyłu, a co najważniejsze, nie potrzeba żadnych specjalnych kominów. Efektem spalania jest tylko woda i dwutlenek węgla, co jest w stanie co prawda zrobić saunę z pomieszczenia, ale nie jest aż tak źle.

Piece wolnostojące oraz piece kaflowe

Alternatywą dla kominków może być też piec kaflowy lub koza, czyli kominek wolnostojący. Są to opcje cały czas zdecydowanie mniej popularne, ale istnieje cały szereg różnych argumentów przemawiających za korzystaniem właśnie z tych pomysłów. Są to argumenty natury finansowej, ponieważ takie rozwiązania są stosunkowo tanie. Są to argumenty estetyczne, gdyż ich zastosowanie pozwala na stworzenie unikalnych aranżacji. Do tego dochodzi jeszcze kwestia tego, że obie te opcje mają ograniczone zapotrzebowanie na przestrzeń zarówno pod względem samego miejsca, które będą zajmować, jak i miejsca, które trzeba wydzielić w celu zabezpieczenia przeciwpożarowego.

Ogólnie rzecz biorąc, klasyczne kominki, zwłaszcza te z płaszczami wodnymi, są cały czas zdecydowanie najbardziej pożądane, ale pojawia się mnóstwo alternatyw, dzięki którym kominki trafiają pod coraz większą liczbę strzech z każdym rokiem.

Więcej porad na temat wyboru kominka znajdziesz w artykule: https://kratki.com/pl/jak-wybrac-kominek-do-domu/

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz