Konta osobiste i konta oszczędnościowe

Są to najbardziej podstawowe produkty bankowe oferowane nie rzadko właśnie w połączeniu ze sobą. Klienci posiadający takie konta mają możliwość swobodnego korzystania zarówno z możliwości dokonywania przelewów czy wypłat gotówkowych jak również z karty kredytowej lub karty płatniczej przypisanej do konta bankowego. Jednocześnie wszelkie wolne środki mogą być po prostu zainwestowane na koncie oszczędnościowym.

Polecamy:

http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konta-standardowe.html

Przy wyborze konta należy zwrócić uwagę na wysokość ewentualnych opłat bankowych za prowadzenie czy też za możliwość korzystania z karty kredytowej lub płatniczej, jak też na to w jakich sytuacjach klienci są upoważnieni do uzyskania całkowitego zwolnienia z konieczności uiszczania tego rodzaju opłat bankowych. Konto oszczędnościowe, tak jak wspomniano przeznaczone może być do ulokowania wolnych środków, które będą wtedy o wiele lepiej oprocentowane. Z takiej opcji warto jest korzystać także wtedy gdy podstawowe konto typu ROR także jest oprocentowane. Innym wariantem może być skorzystanie z tak zwanych lokat nocnych, które jednak w porównaniu z kontem oszczędnościowym dawać będą o wiele niższe oprocentowanie.

Podstawową zaletą konta oszczędnościowego jest to, że daje ono klientowi dużą swobodę lokowania jak i wypłacania pieniędzy. Jeśli dodamy do tego fakt, że środki finansowe na kontach oszczędnościowych od razu od chwili wpłacenia podlegają oprocentowaniu, to jak widać mamy do czynienia z całkiem interesującym sposobem lokowania pieniędzy. Z zastrzeżeniem jednak, że w przypadku lokowania swoich pieniędzy na dłuższy okres czasu, należy rozważyć jednak wybór lokaty bankowej, gdzie spodziewać można się wyższego niż w przypadku konta oszczędnościowego poziomu oprocentowania. Zwykle też na koncie oszczędnościowym ograniczona jest liczba bezpłatnych operacji, które przeprowadzić może klient. Dotyczy to zarówno przelewów jak i wypłaty środków. Jeśli dokonamy w tym przypadku podsumowania, to można wyjść z założenia, że jest to bardzo korzystny produkt, z którego korzystają w przeważającej większości klienci indywidualni.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz