Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalneKosmetyki organiczne są coraz chętniej kupowane przez konsumentów na całym świecie. Powszechnie docenia się ich pozytywny wpływ na kondycje skóry, brak chemicznych alergenów oraz ekologicznych charakter produktu.

Załóż firmę

Ze względu na rosnące zainteresowanie ze strony klientów, coraz więcej osób decyduję się na podjęcie się produkcji tego typu kosmetyków. Jest to o tyle prostsze, że aby otworzyć firmę o tym profilu, nie trzeba przedstawiać specjalnych i charakterystycznych certyfikatów. W sensie praktycznym nie musimy też mieć konkretnego wykształcenia i doświadczenia. To, co jest ważne z punktu widzenia prawa, to fakt, że nasz produkt będzie w pełni bezpieczny dla ludzi, a jego stosowanie nie wiążę się z występowaniem niepożądanych efektów ubocznych. Samą firmę możemy zarejestrować nawet jako jednoosobową działalność gospodarczą. Musimy tylko zadbać o wpisanie odpowiedniego numeru PKD. Warto też nadmienić, że w przypadku handlu kosmetykami, VAT jest liczony, dopiero kiedy nasza sprzedaż przekroczy kwotę dwustu tysięcy złotych w skali całego roku.

Produkcja

O ile możemy w sensie praktycznym wyprodukować dowolny kosmetyk, to aby został on dopuszczony do obrotu na terenie Polski, musi spełniać kilka niezwykle ważnych warunków. Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z rozporządzeniem parlamentu europejskiego dotyczącym produktów kosmetycznych oraz rozporządzeniem ministerstwa zdrowia w kwestii określenia procedur pobierania próbek kosmetyków, oraz procedur przeprowadzania badań laboratoryjnych. Te akty prawne bardzo dokładnie definiują jakie warunki muszą być spełnione, aby kosmetyk przez nas produkowany został dopuszczony do sprzedaży na rynku unijnym. Dodatkowo należy pamiętać o kontroli jakości i raporcie bezpieczeństwa, który musi posiadać każdy kosmetyk. Ostatecznie musimy zgłosić każdy produkt w ECAS, który jest europejskim spisem, wszystkich produktów tego typu, sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej. Kolejnym krokiem jest już tylko uzyskanie odpowiednich certyfikatów od instytucji, oceniających czy dany produkt, faktycznie można uznać za ekologiczny.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz