Kupujemy wiertnicę diamentową

Kupujemy wiertnicę diamentową

Branża budowlana wykorzystuje dzisiaj bardzo różne materiały; wiele budynków budowanych jest lub już został zbudowanych z cegieł, cegieł silikatowych, betonu, betonu zbrojonego. Wykonanie otworów w tak różnych materiałach może być bardzo trudnym zadaniem. Na szczęście rynek narzędzi przeznaczonych dla budownictwa jest obecnie bardzo mocno rozwinięty. Do podstawowych narzędzi, które są na wyposażeniu nowoczesnych i prężnie działających firm budowlanych należą diamentowe wiertnice.

Precyzyjne wiercenie otworów różnej średnicy i głębokości

Maszyny te umożliwiają wykonywanie otworów o bardzo różnej średnicy. W zależności od tego, jakie wiertło koronowe zostanie wybrane, wiertnicą można wykonać otwór, którego średnica będzie wynosiła 25 – 1500 mm. Do tego posługując się wiertnicą można wiercić otwory o różnej głębokości, urządzenia te umożliwiają wykonanie otworów na głębokość nawet 400 mm. Wiertnice mogą pracować na sucho lub na mokro. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest praca na mokro. Woda nie tylko wypłukuje pył z wierconego otworu, ale także chłodzi wiertło. W efekcie więc wydłuża jego żywotność. Do rozpoczęcia pracy z wiertnicą niezbędny jest także statyw. Warto jednak pamiętać także o tym, że na rynku dostępne są również modele wiertnic, które nie wymagają stosowania statywu. Statyw przydaje się szczególnie wtedy, gdy otwory będą wiercone w zbrojonym betonie i innych twardych, czy nawet bardzo twardych materiałach.

Kupujemy wiertnicę diamentową

Jaką wiertnicę wybrać?

Na rynku dostępne są wiertnice diamentowe o napędzie elektryczny, hydraulicznym i pneumatycznym. Do tych, które kupowane są najczęściej należą te pierwsze. Różnią się one między sobą wydajnością i mocą. Do wykonywania otworów w miejscach trudno dostępnych wykorzystywane są wiertnice, które umożliwiają wykonanie otworów o średnicy nie większej jak 150 mm. Z tymi wiertnicami można pracować bez statywu. Przewierty pod systemy wentylacyjne wykonuje się wiertnicami o średnicy do 350 mm. Użycie statywu przy tych wiertnicach to konieczność.

Dowiedz się więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz