Kwiaty dla każdego chętnego

Kwiaty dla każdego chętnegoPrzez wiele dekad utarło się przekonanie, że najbardziej zainteresowaną kwiatami płcią na świecie są kobiety. Mężczyźni rzadko występują w roli miłośników naturalnych roślin i walorów dekoracyjnych żywych kwiatów. Co najwyżej oceniani są przez pryzmat regularnego kupowania kwiatów dla swoich wybranek czy najbliższych.

Dlatego mężczyźni w bardzo małym procencie stanowią o sile zawodu florysty, rzadko kupują magazyny o takiej tematyce, nie ekscytują się nowymi trendami w składaniu bukietów i trudno od nich uzyskać słowa pochwały czy zachwytu nad danymi roślinami. Zapewne też z tego względu kobiety nadal boją się wręczać mężczyznom z jakiejkolwiek okazji kwiatów – mimo że zgodnie z savoire vivre, obdarowywanie mężczyzn kwiatami jest jak najbardziej dopuszczalne, a w niektórych określonych sytuacjach wręcz wskazane. Trzeba tylko wiedzieć, które gatunki kwiatów z czym są na co dzień kojarzone i wybierać takie, które zwyczajowo od wielu dekad wręcza się przedstawicielom płci brzydkiej – jak chociażby anturium.

Okresy, w których kwiaciarnie są bardziej oblegane

Zainteresowanie mężczyzn kwiatami jest jednak bardzo wyraźnie zauważalne w pewnych okresach wzmożonego zainteresowania kobietami. Mowa tutaj o takich datach w kalendarzu jak Walentynki, które praktycznie każdego posiadającego partnerkę mężczyznę stawiają w obliczu obowiązku zakupu nie tylko kwiatów, ale także kolacji, biżuterii czy bielizny. Wręczanie sobie prezentów z okazji Dnia Matki, Babci, Kobiet czy Dziecka, jest całkowicie naturalne i wręcz wymagalne w niektórych kręgach.

Sukces kwiaciarni

Dlatego nie należy dziwić się ogromnemu sukcesowi, jaki odniosły na całym świecie liczne kwiaciarnie internetowe. W Polsce do prekursorów takiego sposobu działania należy firma twojekwiaty.pl, która proponuje nie tylko przygotowanie bukietów i wiązanek według wzoru wysłanego przez swoich klientów. Możliwe jest także skorzystanie z funkcji poczty kwiatowej, a więc wysłania specjalnego bukietu na konkretny adres i o podanej godzinie. To bardzo ważne, aby kwiaty trafiły do rąk odpowiedniej osoby i o właściwej godzinie – zwłaszcza w dniu święta, więc kwiaciarnie dbają o to, by takie usługi były realizowane perfekcyjnie.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz