Kwiaty na każdą okazję – zamów przez Internet

Kwiaty na każdą okazję - zamów przez Internet

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak często kupuje się kwiaty? Przy jak wielu okazjach nam one towarzyszą? Nie myślimy o tym, gdyż to raczej oczywiste, że kupujemy je jako dodatek do składanych życzeń, gratulacji, podziękowań, a nawet kondolencji. Najchętniej kupujemy kwiaty na dzień kobiet.

Każdy mężczyzna powinien wówczas zakupić dla swojej ukochanej, koleżanki, siostry , mamy czy babci nawet symboliczny kwiatek. Na dzień kobiet zazwyczaj wybieramy tulipany, chociaż nie jest to regułą i w różnych częściach kraju może nieco się od siebie różnić.

Kwiaty dla kobiety

Zatem, w zależności od stopnia spoufalenie z obdarowywaną kobietą, możemy wybrać pojedynczy kwiatek bądź cały ich bukiet. W przypadku naszych ukochanych mam, okazji do obdarowywania kwiatami mamy jednak znacznie więcej. Kwiaty na dzień mamy kupuje chyba każdy. Nawet małe dzieci, pamiętając o tym dniu, udają się do kwiaciarni, by uczcić święto mam. Również właściciele kwiaciarni przyznają, że kwiaty na dzień matki schodzą jak świeże bułeczki i odnotowują tego dnia bardzo dużą sprzedaż. Kupujemy także kwiaty na walentynki. Zazwyczaj wybierają je panowie dla swych wybranek i ukochanych. Ale niekiedy zdarza się, że i mężczyźni są obdarowywani kwiatami. Kwiaty towarzyszą nam również podczas mniej przyjemnych okazji. Wręczamy kwiaty na przeprosiny – chcąc wyrazić naszą skruchę i okazać szczerość przeprosin.

Kwiaty na pogrzeb

Ale przynosimy je ze sobą także na pogrzeb. Najczęściej kwiaty na pogrzeb przynoszone są w czci dla osoby zmarłej, rzadziej wręczane osobom z bliskiej rodziny zmarłego wraz z kondolencjami. Na pogrzeb wybieramy zazwyczaj kwiaty, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Chcemy bowiem, by jak najdłużej przyozdabiały grób, wyrażając również w ten sposób pamięć o zmarłym. Na pogrzeb kupujemy zatem złociste chryzantemy lub białe, jeśli osoba zmarła w bardzo młodym wieku. Wybieramy także margaretki w stonowanych kolorach – żółte, czerwone, bordowe czy kremowe. W ostatnim czasie także często wybieramy gerbery – są to eleganckie kwiaty, które dobrze nadają się na tę podniosłą okazję.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz