Leczenie zębów u dzieci

Leczenie zębów u dzieci

Dzieci borykają się z licznymi problemami stomatologicznymi. W skali całego kraju można mówić bez kozery o epidemii próchnicy. Jest to poważny problem, który dotyka coraz większej grupy młodych pacjentów i znacząco pogarsza rokowania stomatologiczne na przyszłość. Istotną implikacją diety płynnej, papkowatej, jedzenia słodyczy pozostają wady zgryzu, które rozwijają się najczęściej na kanwie predyspozycji genetycznych i niewłaściwego odżywiania się przez dziecko w młodym wieku. U pociech należy stanowczo przeciwdziałać występowaniu skrzywień uzębienia, gdyż prowadzić to może w przyszłości do bardzo poważnych nieprawidłowości anatomicznych.

Konsekwencją tych nieprawdziwości może być nawet konieczność przeprowadzenia zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, które są jednocześnie bardzo obciążające dla wszystkich pacjentów i nieszczególnie dla nich korzystne. Wiedza na te tematy jest tutaj bardzo istotna i wszyscy pacjenci powinni do tego rzetelnie podejść.

Jak leczyć zęby u dzieci?

Na pewno nie można zwracać uwagi jedynie na próchnicę, która pomimo swojego istotnego znaczenia, nie jest izolowanym problemem stomatologicznym u dzieci. Wszyscy oto rodzice, powinni bacznie obserwować wyrzynanie się kolejnych zębów, a swoje wątpliwości konsultować regularnie z lekarzami dentystami. Pozwala to szybko uchwycić zmiany, niekorzystne tendencje i skutecznie im zapobiegać. W wielu przypadkach możliwe jest unormowanie uzębienia u dzieci z wykorzystaniem aparatu ruchomego, który jest lepiej tolerowany przez dzieci oraz wykazuje się niższym kosztem jednostkowym. Dobry ortodonta dziecięcy pomoże dobrać skuteczne narzędzia terapeutyczne dla wszystkich dzieci w tym momencie.

Czy to się opłaca?

Jak najbardziej! Dzięki skutecznemu i wcześnie wdrożonemu leczeniu ortodontycznemu można zredukować tendencje do występowania próchnicy, poprawić wygląd dziecka „na starcie” i sprawić, że proces rozwoju twarzoczaszki przebiegać będzie bez większych problemów. Wszyscy rodzice winni zapytać swojego dentystę o problemy stomatologiczne swoich dzieci i wdrażać wcześnie leczenie!

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz