Minimalizm w mieszkaniu

Minimalizm w mieszkaniuJednym z modnych stylów wnętrzarskich dużą popularnością cieszy się minimalizm. Kilka lat temu był popularny głównie w krajach położonych na Półwyspie Skandynawski: w Szwecji, Norwegii oraz w części Finlandii. Dzisiaj zyskał popularność w wielu krajach europejskich. Jest modnym trendem w aranżacji wnętrz także w Polsce.

Cechy charakterystyczne dla stylu minimalistycznego

Najważniejsze cechy tego stylu to oszczędność detali i prostota formy. Nie ma w nim miejsca na nadmierną ilość bibelotów i sprzętów, bez których tak naprawdę możemy się obejść. Wnętrza powinny być przestronne, dobrze oświetlone, harmonijne i spokojne.

Co jest najważniejsze przy aranżacji minimalistyczne wnętrza?

Klimat wnętrza w stylu minimalistycznym budują meble o prostych, geometrycznych kształtach. Najczęściej wykorzystywane materiały to metal i szkło. Czasem te zimne materiały łączy się z drewnem, które ociepla wnętrze. Z reguły meble są niskie. Kolor mebli dobiera się do koloru ścian na zasadzie kontrastu.

Dominujące kolory

Minimalizm przejawia się nie tylko w meblach o prostych kształtach, ale także w kolorystyce. We wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym stawiamy na chłodne barwy: odcienie szarości, biel, granat, czerń.

Brak ozdób

To kolejna cecha stylu minimalistyczne. W salonie na stolikach nie ma miejsca na żaden flakoniki, figurki czy tym podobne bibeloty. Także w kuchni urządzonej w stylu minimalistycznym wszelkie sprzęty i akcesoria kuchenne nie mogą stać na szafkach.

Jakie oświetlenie?

We wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym doskonale sprawdzają się proste lampy z kloszami o geometrycznych kształtach. Im bardziej będą one proste, tym lepiej. Pożądane są chromowane elementy lamp. Można wykorzystać także oświetlenie LED, ale raczej z białymi, a nie kolorowymi diodami.

Minimalizm w mieszkaniach to jeden z bardziej popularnych stylów aranżacji wnętrz. W tym stylu możemy urządzić każde pomieszczenie. Musimy jednak pamiętać, że minimalizm to oszczędność dodatków i bardzo proste, geometryczne formy.

Zobacz modne aranżacje minimalistycznych łazienek: https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/lazienka-w-stylu-minimalistycznym

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *