Nietypowe dodatki do pizzy

Nietypowe dodatki do pizzy

Pizza jest daniem, które można przygotować z bardzo różnymi dodatkami. Do najbardziej popularnych i lubianych przez Polaków dodatków należą między innymi pieczarki, szynka, oliwki, cebula, papryka. Coraz częściej jednak w pizzeriach serwowana jest pizza z mniej oczywistymi składnikami. Zobaczmy, jakich składników można użyć, aby powstała smaczna i sycąca pizza.

Cime di rappa

To popularne we Włoszech warzywo po polsku nazywa się rzepą brokułową. Warzywo to pochodzi z Włoch, a więc przygotowując pizzę warto po nie sięgnąć. Rzepa brokułowa jest niezwykle bogatym źródłem witamin i pierwiastków mineralnych. Zawiera także małą ilość kalorii, co w przypadku pizzy jest cechą szczególnie pożądaną. Pizza z dodatkiem crime di rappa to dobry pomysł na danie dla osób, które się odchudzają. Ten niestandardowy dodatek wykorzystywany jest w nielicznych polskich pizzeriach.

Mango

Pizza hawajska, do której dodawany jest ananas to danie, które lubi wiele osób. Okazuje się, że do przygotowania pizzy można wykorzystać także inne owoce, szczególnie dobrze z pizzą komponuje się mango. Owoc to można wykorzystać na dwa różne sposoby. Można przygotować z niego sos i zastąpić nim klasyczny pomidorowy, mango można także pokrojone na kawałki ułożyć na cieście. Do przyprawienie sosu z mango warto użyć papryczki chili, która doda mu trochę ostrości.

Sadzone jajko

Aby przygotowując pizzę sięgnąć po jajko sadzone trzeba mieć naprawdę dużą wyobraźnię kulinarną. Wyjątkowy smak pizzy uzyskamy łącząc jajko sadzone z dobrą, ostrą w smaku kiełbaską.

Pasta truflowa

To produkt, który w polskich pizzeriach do pizzy dodawany jest raczej rzadko. Trochę szkoda, gdyż intensywna w smaku pasta truflowa nadaje temu daniu wyjątkowego smaku.

Znalezienie dobrej pizzerii nie jest trudne. Miłośników tego dania zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki internetowej lub od razu przejścia na stronę pizzerri z Gdańska -> https://www.pizzadominium.pl/lokale/gdansk-galeria-baltycka

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz