Nowe propozycje mieszkaniowe

Nowe propozycje mieszkaniowe

Firmy deweloperskie nie mogły zaliczyć ostatniej dekady do szczególnie udanych, albowiem światowa recesja bardzo poważnie osłabiła rynki, w tym nieruchomości, banki udzielające kredytów hipotecznych, ale również firmy remontowo-budowlane. Chociaż popyt wśród ludzi na nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na pewno nie zmalał, to zmalały mocno możliwości finansowe takich osób, a przez to szybko spadła także sprzedaż nowych mieszkań.

Niektórzy deweloperzy po dziś dzień męczą się z blokami i osiedlami, na których nie sprzedano wszystkich mieszkań. Ale ostatnie miesiące czy nawet rok, to już bardzo wysokie zainteresowanie mieszkaniami, więc przy odpowiedniej lokalizacji inwestycji i właściwym wykończeniu całego mieszkania Wrocław nowe znalezienie nabywcy nie powinno stanowić szczególnego wyzwania.

Sprzyjająca koniunktura

Wręcz przeciwnie – najlepsze firmy donoszą już teraz, że mimo wciąż prowadzonych prac realizacyjnych na placu budowy nowego osiedla, prawie wszystkie mieszkania zostały już sprzedane. To dowód na to, że koniunktura znów sprzyja firmom działającym w sektorze nieruchomości i budownictwa.

Pułapy cenowe

Nie oznacza to jednak, że każde mieszkania deweloperskie Wrocław czy Poznań sprzedają się równie szybko i łatwo. Każda nieruchomość ma nieco inny pułap cenowy oraz zakres oferowanych usług i funkcjonalności komplementarnych – niektóre osiedla posiadają własne, duże place zabaw i mnóstwo miejsc parkingowych dla każdego, a inne niestety nie mogą przez ograniczone miejsce zaproponować swoim nabywcom ani jednego, ani drugiego. Oczywiście tak długo, jak mieszkania nieco gorzej ulokowane lub zbudowane jeszcze w starym zwyczaju, są dużo tańsze od tych nowych, przestronnych i ciekawych propozycji – znajdą swoich klientów. Gorzej, jeśli na rynku dostępne są dużo większe i nowocześniejsze mieszkania rynek pierwotny Wrocław – wtedy praktyczni każdy klient będzie w stanie szybko zorientować się, że dana oferta jest przesadnie wygórowana lub też jest tak atrakcyjna, że trzeba koniecznie skorzystać z niej i to najlepiej jeszcze tego samego dnia.

Zobacz więcej na: https://vantage-sa.pl/

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz