Nowoczesny komunikator dla biznesu w pakiecie Office 365

Nowoczesny komunikator dla biznesu w pakiecie Office 365

Jeszcze w 2014 roku, rolę komunikatora w pakiecie Office pełnił komunikator Lync, który z początkiem bieżącego roku został zastąpiony przez zdecydowanie nowocześniejsze rozwiązanie, którym jest skype dla biznesu. Nowy komunikator tak samo oferuje pełną integrację z pozostałymi usługami wchodzącymi w skład pakietu Office, ale jednocześnie daje o wiele większe możliwości swoim użytkownikom.

Nowoczesny komunikator dla biznesu w pakiecie Office 365Ogromnym atutem aplikacji jest łatwość użytkowania, w szczególności dla tych użytkowników którzy już wcześniej mieli okazję korzystać z darmowej i ogólnodostępnej wersji tego popularnego komunikatora. Zawsze też istnieje możliwość skorzystania z wygodnego kursu online, gdzie szybko można nauczyć się korzystania z podstawowych opcji nowego komunikatora oraz poznać jego możliwości, które mogą być wykorzystywane przez użytkowników biznesowych.

Po pierwsze rolą aplikacji jest zapewnienie możliwości szybkiej komunikacji pomiędzy pracownikami organizacji w której usługa została wdrożona. Funkcjonalność ta jest w dużym stopniu ułatwiona miedzy innymi dzięki możliwości pobrania kontaktów, które już wcześniej zostały wprowadzone do innych programów, na przykład do klienta pocztowego, czy też pobrania ogólnych, dla całego pakietu Office kontaktów, na przykład dla danej grupy czy całej organizacji.

Dzięki możliwości obsługi online skype dla biznesu może być z powodzeniem wykorzystywany także w kontaktach na zewnątrz firmy i to nawet jeśli użytkownik zewnętrzny nie posiada takiego komunikatora. Zawsze bowiem istnieje możliwość obsługi rozmowy za pośrednictwem strony internetowej.

W wersji biznesowej pojawia się także możliwość prowadzenia rozmów przy wykorzystaniu standardowego telefonu, aczkolwiek w przypadku telefonów stacjonarnych konieczna może być dodatkowa konfiguracja.

Ostatnią, ale dosyć istotną różnicą pomiędzy zwykłym komunikatorem, a skype dla biznesu jest obsługa konferencji. O ile rozmowy grupowe są już dostępne w zwykłym Skype, to dopiero w wersji dla biznesu możliwe jest prowadzenie dużych konferencji, nawet z 250 uczestnikami jednocześnie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz