Nowoczesny portal rekrutacyjny działa samodzielnie

Nowoczesny portal rekrutacyjny działa samodzielnie

Rekrutacja to jedna z najmniej przyjemnych rzeczy, z jakimi muszą się mierzyć firmy zatrudniające pracowników. Jest to bowiem bardzo często proces przewlekły, w którym trzeba odrzucać masę osób w oczekiwaniu na tę właściwą. A w międzyczasie firma nie jest w stanie zrealizować swojego potencjału, ponieważ bardzo brakuje jej rąk do pracy.

Rekrutacja – jak usprawnić ten proces?

Same spotkania w celach rekrutacyjnych to także konieczność odrywania się od swoich obowiązków oraz czas potrzebny na przygotowanie do takiego spotkania. Z czasem zdarz się, że jakość procesu rekrutacji spada nawet nie tylko z powodu na nieadekwatność osób zajmujących się tym procesem, ale na ich znużenie. Dlatego oferta, jaką oferuje portal HR Talentuno może być naprawdę rewolucyjną propozycją dla firmy. Skorzystają tutaj małe podmioty, które na rekrutację musiałyby przeznaczać dużą część swoich zasobów, jak również większe firmy, w których po prostu działania rekrutacyjne są zdecydowanie większym przedsięwzięciem.

Nowoczesny portal rekrutacyjny działa samodzielnie

Samodzielny mechanizm działania

Rekrutacja działająca w sposób wysoce samodzielny to proces, jaki oferuje nam Talentuno. Ten portal HR opiera się na założeniu, że tak poszukiwanie pracy, jak i poszukiwanie pracownika, wcale nie jest procesem wykonywanym w oparciu o swoje przeczucie czy jakieś inne elementy czysto uznaniowe. Wręcz przeciwnie, jest to proces opierający się przede wszystkim na twardych faktach i wskaźnikach, które w dodatku można weryfikować. Dlatego w tym serwisie internetowym pojawiają się obok siebie oferty pracy oraz oferty przyjęcia pracy. Nie ma tutaj petenta i oferenta, a zamiast tego pojawiają się dwa równoprawne podmioty na rynku pracy, które muszą się spotkać i doprowadzić do zawarcia transakcji. W ten sposób portal – matchmaker – zaczyna działać niczym giełda kojarząca ze sobą stronę popytową i podażową. Dodatkowa weryfikacja, jaka ma tutaj miejsce, odnosi się przede wszystkim do kompetencji pracowników, ale filtrowane są także podmioty, które nie mają dobrej opinii wśród pracowników, a ich wcześniejsze działania rekrutacyjne budziły poważne wątpliwości. Więcej dowiesz się na stronie https://talentuno.com/pl/

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz