O komunikatorach internetowych

O komunikatorach internetowychW Internecie nie tylko szukamy dzisiaj różnych informacji. Istnieją także specjalne programy, które umożliwiają komunikację między ludźmi. Nie dość, że jest to tani sposób komunikowania się z innymi, to jeszcze dzięki nim możemy komunikować się z osobami mieszkającymi w innych miastach, państwach, kontynentach. Komunikatory internetowe – bo o nich mowa – umożliwiają nie tylko przesyłanie wiadomości tekstowych, ale także prowadzenie wideorozmów.

Gadu- gadu – jeden z popularnych komunikatorów internetowych

Gadu-gadu to niezwykle popularny komunikator internetowy w Polsce. Dzięki niemu użytkownicy mogą przesyłać sobie informacje w postaci tekstu pisanego. Ale przekazywanie wiadomości za pomocą tego komunikatora nie oznacza wysyłania e-maila. List elektroniczny wysyłamy wtedy, kiedy nie oczekujemy, że na jego treść odpowiedź otrzymamy natychmiast. Gadu-gadu umożliwia nam w zasadzie dialog, który przypomina rozmowę twarzą w twarz. Co prawda nie widzimy swojego rozmówcy, ale w prowadzeniu dialogu w niczym to nie przeszkadza. Gadu-gadu to polski komunikator, jest więc idealnie dopasowany do oczekiwać stawianych przez polskich internautów. Z programu można korzystać za darmo. Ciągle prowadzone są prace mające na celu jego unowocześnienie. Obecnie więc można korzystając z niego uzyskać połączenie wideo. Z tego komunikatora można korzystać zarówno z komputera jak też z telefonu z dostępem do sieci.

Skype

To także niezwykle popularny komunikator internetowy. Umożliwia on prowadzenie bezpłatnych rozmów głosowych. Skype oferuje różne funkcje, za korzystanie z nich pobierane są niewielkie opłaty. Instalując w komputerze (w nowych typach laptopów nie jest to konieczne), możemy prowadzić również rozmowę wideo. Skype zapewnia bardzo wysoką jakość prowadzonych rozmów. Cieszy się więc ogromną popularnością wśród użytkowników Internetu.

Opisane przez nas komunikatory są wyjątkowo popularne wśród internautów. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy Internetu mogą korzystać tylko z nich. Wybór komunikatorów jest o wiele większy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz