O reklamie w Internecie

O reklamie w InternecieGlobalna sieć komputerowa odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu. Z dostępu do Internetu każdego dnia korzysta tysiące osób. Internet stał się dzisiaj jednym z bardzo skutecznych narzędzi reklamowych.

Sposoby reklamowania w Internecie

Jednym ze sposobów reklamowania firmy i oferowanych przez nią produktów jest założenie strony www. Dobra witryna internetowa będzie pełniła dwie funkcje: pozwoli dotrzeć do większej liczby klientów i zaprezentować szczegółową ofertę. Strona www powinna jednak być atrakcyjna dla odwiedzających ją internautów. Pożądane jest zamieszczanie na niej nie tylko suchych informacji tekstowych, ale także zdjęć albo filmów przybliżających oferowany produkt lub usługę. Popularną formą reklamy w sieci jest zamieszczanie na stronach należących do innych użytkowników banerów reklamowych. Użytkownik danej strony, który kliknie w baner reklamowy automatycznie zostanie przeniesiony na stronę reklamującej się w ten sposób firmy. Popularność zyskuje także mailing, czyli rozsyłanie do stałych klientów e-mali.

Akcje promocyjne

Obecnie akcje promocyjne bardzo często prowadzone są także w Internecie. Mają one na celu zachęcenie potencjalnych klientów do robienia większych zakupów niż zaplanowane w sklepach internetowych i stacjonarnych. Klienci sklepów internetowych z reguły kuszeni są korzystnymi rabatami. Jako przykład takiej akcji można wymienić „nowi klienci dostaną 5 procent rabatu”. Wysokość rabatu może się różnić, wymienione 5 procent to tylko przykład. Klienci sklepów internetowych mają możliwość korzystania także w różnego typu programów lojalnościowych, często też do zakupionego przez nich produktu dołączane są próbki innych artykułów. Z tym ostatnim typem promocji najczęściej można się spotkać kupując w sklepie internetowym kosmetyki.

Internet to narzędzie o wielu możliwościach. Jego zalety dostrzegli i chętnie wykorzystują specjaliści od marketingu. Przekaz reklamowy zamieszczony w sieci może dotrzeć do większego grona odbiorców niż ma to miejsce z reklamą w innych mediach.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz