O szybkich wysyłkach

O szybkich wysyłkach

Nasza cywilizacja rozwija się w obecnych czasach niewyobrażalnie szybko. Jednymi z najlepszych dowodów na nieustający postęp technologiczny jest branża pocztowa. Podobnie jak wszystkie inne dziedziny gospodarki, również ona stawia codziennie mały krok ku lepszemu i bardziej efektywnemu funkcjonowaniu.

Każdy wie, jak wyglądało w dawnych czasach przesyłanie wiadomości. Indianie wykorzystywali sygnały dymne, Aztekowie posiadali system biegających posłańców, na kontynencie euroazjatyckim wykorzystywano konie. To dlatego przegoniliśmy wszystkie inne kultury z łatwością. Jednakże dzisiaj sprawa jest znacznie łatwiejsza. Nie ma już potrzeby, aby zaprzęgać biedne zwierzę do wozu i zmuszać je do przetransportowania wiadomości, pieniędzy, bądź też materialnej przesyłki.

Ekspresowa przesyłka

Obecnie bardzo powszechna jest szybka paczka. Dzięki niej mamy możliwość wysłania pakunku do znajomego, bądź przyjaciela i bycia pewnym, że dotrze on do niego najdalej za dwa dni. Jest to niewątpliwie ogromne ułatwienie, jeśli porównamy to z systemem pocztowym, jaki funkcjonował jeszcze w czasach nowożytnych.

Dzięki częściowej prywatyzacji znacznie spadły również ceny usług pocztowych. Listy, jak wiadomo, nie są w dzisiejszych czasach szczególnie popularne, jednakże mimo to codziennie jest ich wysyłanych w Polsce co najmniej kilkaset. Docierają one na miejsce zazwyczaj w ciągu jednego dnia. Są również niebywale tanie. Wysłanie nawet kilkudziesięciu listów jednocześnie nie jest w dzisiejszych czasach nadzwyczajnym wydatkiem.

Prywatyzacja poczty

Również tanie paczki i przesyłki są niezwykle powszechne dzięki prywatyzacji poczty. Możemy się cieszyć internetowymi zakupami oraz błyskawiczną dostawą zakupionego towaru do domu. Uważam, że to niezwykle zadowalający aspekt rozwoju naszej cywilizacji. Sądzę też, że każdy, kto czyta ten tekst podziela moje zdanie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz