Obudowa kominka – gotowa czy na wymiar?

Obudowa kominka - gotowa czy na wymiar?Osoby budujące nowe domy bardzo często decydują się na postawienie kominka w salonie. Jest to bardzo korzystna decyzja, bowiem nie ma nic bardziej romantycznego i przyjemnego w zimowy wieczór, niż rozgrzewająca herbata i spędzanie czasu z rodziną w pobliżu trzaskającego ognia.

Wykonanie porządnego, a przede wszystkim bezpiecznego kominka, to nie lada wyzwanie. Na szczęście nie trzeba się tym zajmować samodzielnie, ponieważ na rynku funkcjonują doskonałe firmy kominkarskie, które świadczą kompleksowe usługi w tej dziedzinie. Oferują one zarówno sprzedaż kominków, obudów i wkładów, jak i usługi związane z ich montażem. Warto, by specjalistyczna firma zajmowała się nie tylko sprzedażą kominka, ale również przeprowadziła kompleksową usługę, począwszy od przystosowania budynku do takiego systemu ogrzewania, przez zamontowanie kominka, aż po jego wykończenie w pięknym stylu, by cieszył oko.

Jaką obudowę kominka wybrać?

Gdy już zamontujemy sam kominek, przyda się nam porządna obudowa kominka. Mamy wybór – kupić ją gotową, czy zdecydować się na zamówienie jej pod wymiar? Otóż, pierwsza opcja jest zdecydowanie korzystniejsza finansowo, z kolei druga daje nam pewność, że nasz kominek i belki kominkowe oraz inne elementy dekoracyjne będą ze sobą idealnie współgrały. To dość istotna kwestia, ponieważ we wnętrzu kominka temperatura dochodzić może nawet do 400 stopni Celsjusza. W związku z tym trzeba do minimum ograniczyć nie tylko straty ciepła, ale również wszelkie nieszczelności. Materiały, które bezpośrednio stykać się będą z rozgrzaną płytą kominka, muszą być wykonane z materiałów niepalnych. Najlepszym wyborem będą oczywiście cegła, klinkier, kamień, marmur i tym podobne. Są to oczywiście materiały zewnętrzne o charakterze bardziej ozdobnym niż praktycznym. Jednak należy zadbać o to, by nie było ryzyka, że cokolwiek rozgrzeje się nadmiernie od kominka i spowoduje samozapłon.

Dobór kominka

Lepszym rozwiązaniem są obudowy kominków na wymiar, ponieważ będą idealnie kompatybilne do naszych kominków. W celu zaoszczędzenia można jednak poprosić eksperta o dobór najlepszej gotowej obudowy do naszego modelu kominka.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz