Ochrona danych osobowych – baza danych klientów

Ochrona danych osobowych - baza danych klientów

Bardzo ważna jest ochrona danych osobowych w firmie, ponieważ są to dane, które nalezą do poszczególnych osób a ludzie powiązani ze światem przestępczym, takie dane wykorzystują do własnych celów. Czasem jednak owe dane są za grube pieniądze sprzedawane firmom, które mają gotową bazę klientów, i nie muszą ich juz poszukiwać osobiście.

Takie praktyki niestety są bardzo często stosowane przez różnorodnych pracowników, którzy nie do końca są uczciwi, żeby nie powiedzieć, kompletnie nieuczciwi. To doskonały sposób na przechwytywanie danych, a proceder jest na tyle rozbudowany, ze z jakiegoś powodu dostajemy mnóstwo reklam, niepotrzebnych nam, oraz ofert, nawet, jeśli nie zgodziliśmy się na takie rozpowszechnianie danych.

Wsparcie e-biznesu

Obecnie e biznes rozwija się bardzo szybko. Oczywiście podobnie jak w przypadku innych firm, wsparcie e biznesu, także jest potrzebne, dlatego, że każdy musi mieć szansę na rozwój, nawet, jeśli jest to tylko sklep internetowy, czy inna strona. W wielu sytuacjach rozwinięcie e biznesu jest tańsze niż zwyklej firmy, jednak nie zawsze. Wszystko zależy od tego, czym owa firma będzie się zajmować. Nie każdy, bowiem rozwija to samo, dlatego koszty pomocy dla takich firm, często są porównywane do stacjonarnych firm, które mają własną siedzibę. W każdej firmie musi być ochrona danych osobowych, ponieważ każda firma ma własne dane, które należą do nich. To, że są one w posiadaniu firmy, nie oznacza, że owa firma jest ich właścicielem.

Dane poszczególnych ludzi

To są dane poszczególnych ludzi i tylko pozornie, nie przedstawiają żadnych wartości. Są to gotowe dane potencjalnych klientów, których w dzisiejszych czasach bardzo trudno pozyskać. Dlatego za wielkie pieniądze, często są dane sprzedawane przez nieuczciwych administratorów, którzy w taki sposób dorabiają na boku, wyprzedając dane. Oni się ich nie pozbywają, tylko kopiują dane, co oznacza, że zarabiają po cichu, a dana osoba dostaje potem niespodziewanie setki ofert i konkursów. Każda firma ma jakieś dane osobowe, które rzeczywiście są bardzo potrzebne, ponieważ bez danych nie za bardzo mamy możliwość prowadzenia firmy. Oczywiście za bezpieczeństwo danych osobowych, musi odpowiadać osoba, nie tylko odpowiednie przeszkolona, lecz także uczciwa, ponieważ odpowiada za wiele osobistych danych ludzi.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz