Oczekiwania względem funduszy

Oczekiwania względem funduszy

Oczekiwania względem funduszy Klienci oczekujący od swojego funduszu przede wszystkim wysokich i szybkich zysków z całą pewnością wybiorą inne fundusze inwestycyjne aniżeli klienci nastawieni na regularny, choć minimalny zysk.

Również inne fundusze trafiają do tych, którzy mają bardzo mały kapitał początkowy i obawiają się, że ta nieduża suma nigdy nie doprowadzi ich do kapitału, o jakim marzą. Z kolei ludzie posiadający wielki kapitał, bardzo zamożni i doświadczeni w świecie biznesu, przeważnie chętniej sięgają po dość ryzykowne instrumenty inwestycyjne, licząc na dobre notowania funduszy ( zobacz porównanie ) chociaż w perspektywie najbliższego kwartału. A po tym kwartale nie mają najmniejszego problemu z wycofaniem swojego kapitału i udziałów z danego funduszu i przeniesieniem ich do innego, który na przykład zajmuje obecnie pierwsze miejsce w takich publikacjach jak ranking funduszy inwestycyjnych.

Oczekiwania klientów

Wielkie firmy, a do takich z całą pewnością zaliczyć trzeba Legg Mason, które na polskim rynku są już bardzo mocno doświadczone, a przez to także są rozpoznawalne przez samych klientów, dzisiaj nie mają problemów z tym, aby zaproponować coś odpowiedniego i adekwatnego do każdego z tych stylów inwestowania. Oczekiwania klientów są bardzo ważne i najłatwiej podzielić można je chociażby ze względu na poziom ryzyka. Niektóre instrumenty są z natury bardziej nieprzewidywalne – akcje i papiery wartościowe notowane na giełdowych parkietach, mimo szczerych chęci czasami zachowują się w sposób irracjonalny. A to dlatego, że na danych instrumentach grają także inne fundusze i nawet jeśli według wiedzy jednego funduszu dana spółka musi zarabiać w najbliższych miesiącach, a inne nie podzielają tej wiedzy i grają poniekąd przeciwko takiej spółce – nikt nie będzie usatysfakcjonowany.

Popularność IKZE

Dlatego tak ważne jest, aby dla klientów szukających chociażby stabilnego i bezpiecznego alternatywnego źródła dochodów na okres emerytalny, przygotować pakiety usług czy inwestycji o zdecydowanie niższym poziomie ryzyka. Szczególnie dużym zainteresowaniem osób myślących już teraz o swojej emeryturze cieszą się IKZE, czyli Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. To odpowiedź na oczekiwania ustawodawcy i władzy, która wprowadzając reformę systemu emerytalnego zobligowała fundusze oraz samych obywateli do korzystania nie tylko z pierwszego filaru emerytalnego, ale także z alternatywnych możliwości odkładania i zarabiania na drugim oraz trzecim filarze. I właśnie IKE są odpowiedzią przygotowaną przez nowoczesne fundusze na to zapotrzebowanie emerytalne Polaków.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz